נוף מחשמל

איך צנח חשבון החשמל של עיריית נוף הגליל מ 42,198 שקלים ל- 241 שקלים בלבד?

מי שקורא את חשבונות החשמל של עיריית נוף הגליל יכול רק לקנא. בזמן שהחשמל מתייקר, העירייה משלמת סכומים נמוכים   אפילו ביחס למשקי בית פרטיים. הסוד טמון בקיזוז צריכת החשמל של העירייה בהיקף של  1.65 מגה ואט  בגין מערכת הפאנלים הסולאריים העירונית שמפיקה חשמל ירוק ללא הפסקה.

המערכת הסולארית העירונית בנוף הגליל היא בין הגדולות בארץ . על גגות של 11 מבנים עירוניים גדולים :  בתי ספר ,  מרכזים קהילתיים, אולמות ספורט ועוד, הוצבו על ידי העירייה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, פאנלים סולאריים שמפיקים חשמל ירוק מקרני השמש. הפרויקט הניב בשלוש שנות קיומו חיסכון מצטבר של 1.5 מיליון שקלים בהוצאות החשמל. כך למשל מחשבון החשמל הדו חודשי שקיבלה העירייה בגין חודשים ינואר – פברואר 2022 קוזזו 41,956 שקלים ובמקום 42 אלף שקלים העירייה נדרשה לשלם  241 שקלים בלבד. מחשבון אחר בגין צריכת חשמל של מבנה ציבור בחודשים אפריל ומאי 2022 קוזזו 8,038 שקלים והעירייה נדרשה לשלם 82 שקלים בלבד. 

ראש העיר רונן פלוט אמר כי הרווח כולו, עד לשקל האחרון, מוזרם בחזרה לכיסם של התושבים באמצעות פרויקטים שונים לשיפור איכות החיים.  פלוט שבתפקידו הקודם כמנכ"ל הכנסת הוביל את פרויקט "הכנסת הירוקה" במסגרתו הוצבו פאנלים סולאריים על גגות המשכן, אומר כי מעבר לרווח הכספי יש לקחת בחשבון את הרווח הנקי לאיכות הסביבה ולשמירה על האקלים. : "הפאנלים שמוצבים על גגות בתי הספר בעיר מלמדים את תלמידי העיר שיעור מעשי בשמירה על איכות הסביבה באמצעות הפקת חשמל ירוק וחסכון באנרגיה, נוף הגליל עושה זאת הלכה למעשה, לא בסיסמאות ולא במילים גבוהות, אפשר לראות תוצאות בחשבונות החשמל".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.