״רק הממשלה יכולה לפתור עכשיו את הבעיות שנתקלנו בהן היום בגעתון״

כך אמר ראש עירית נהריה, רונן מרלי, שניהל את משבר שיטפון הגעתון שהיה היום ונמשך כשלוש שעות, שבשיאו עלה הגעתון על גדותיו והציף את הרחובות הסמוכים, חנויות וגרם לנזקים כשעמודי תאורה נעקרו ממקומם, פחי זבל ציבוריים שייטו באופן בלתי נשלט.

למעלה מ-80 מ"מ של גשם, תוך זמן קצר ירדו היום על העיר נהריה בתוספת למים רבים שהגיעו ממזרח לעיר והעלו את הגעתון על גדותיו. כבר בשלב הראשוני כוחות גדולים של עיריית נהריה בראשם עמד ראש העיר רונן מרלי בעצמו, בשיתוף עם כוחות משטרה, כבאות, מד"א וגורמי ביטחון נוספים נרתמו למען מטרה אחת – להשתלט על המשבר ולמנוע פגיעות בנפש.

״יצאנו לדרך במימוש תחילתה של התכנית הממשלתית שאמורה לחסל כל שיטפון שמגיע מגב ההר מזרחית לעיר. כרגע מסתבר שמאגר יחיעם, שכבר עומד על תילו, נותן מענה חלקי בלבד ואינו מספיק", אמר מרלי. "אירועים כאלה צפויים לנו בשעות הקרובות, מחר ואולי גם מחרתיים ובמהלך כל החורף. אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע לנהריה, לראות בעיניים, יחד עם ראשי המשרדים השונים בכדי לפתור את הבעיה באופן מיידי״.

מרלי הבהיר כי עיריית נהריה תתקשה לבדה להתמודד עם השלכות של שיטפון דומה בעוד מספר שעות ולמחרת היום וכך הלאה. כוחות גדולים עסוקים כבר יממה בהיערכות לשיטפון והסתבר שהיערכות זו מנעה פגיעות בנפש אבל לא מנעה פגיעות ברכוש. "שוחחתי עם מנכ"ל משרד רוה"מ בזמן אמת, תיארתי לו את המצב. הובטח לי שיבדקו כל הדרכים העומדות לרשות הממשלה לפתור את הבעיה, כבר בשלב המידי״.

צריך להזכיר כי לאורך השנה כולה מתנהל פרויקט ענק ממדים שאמור לשים סוף בתוך שנה שנתיים להצפות. ״כרגע אנחנו צפויים לכמה מערכות גשם משמעותיות שעלולות להוביל לשיטפון נוסף וננסה לעבור את המערכת הזו בשלום. עם זאת, אנחנו זקוקים לפתרון מידי מהממשלה לנזקים שנגרמו וכנראה עוד ייגרמו״, אמר מרלי. ״נהריה מנקזת לתוכה זרימת מים אדירה המגיעה מישובים סמוכים מזרחית לה, לכאן נדרשת התערבות מיידית של הממשלה״.

מרלי ביקש להבהיר כי הוא מבין לליבם של תושבי העיר ולאלה שסבלו היום באופן ישיר מהשיטפון בגעתון. "אנחנו כאן כדי שהמראות האלה ייעלמו ובשנה הבאה לא יהיו איתנו. סבלנות, העבודה הזו התחילה לפני שנה, תימשך עוד שנה בתמיכת הממשלה ולא ננוח עד שתתממש".

קרדיט תמונה: צילום יח"צ

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לקריאה נוספת

פייסבוק

אינסטגרם

Instagram has returned invalid data.

טוויטר