זהב טהור

תיכון אורט "אלון"

זהבה פרצ'וק, מורה לספרות והיסטוריה בתיכון אורט "אלון" בנוף הגליל, הייתה אמורה לפרוש לפנסיה בחודש נובמבר, אבל המשיכה לעבוד כל השנה בהתנדבות על מנת שלא לפגוע ברצף הלימודי והחברתי של  תלמידיה

זהבה פרצ'וק, 60, אחת המורות הוותיקות והמוערכות בנוף הגליל, ביקשה בספטמבר האחרון לצאת לפנסיה מוקדמת בשל סיבות אישיות. היא כינסה את תלמידיה למפגש מרגש בו סיפרה להם באופן אישי על סיום עבודתה. הדמעות שהציפו את פניהם של התלמידים גרמו לה לקבל החלטה יוצאת דופן. זהבה ביקשה ממנהל בית הספר, אילן שמחי, אישור מיוחד להמשיך ולחנך את הכיתה עד סוף שנת הלימודים בהתנדבות מלאה. "באתי להוראה באהבה ולא יכולתי לעזוב כשראיתי את הדמעות בעיני התלמידים שלי. הם קשורים אלי בכל נימי נפשם ואני אוהבת אותם כמו את ילדיי", סיפרה בהתרגשות.

ליאור מור, אחת התלמידים, תיארה את הסיטואציה מהצד השני של הכיתה: "היינו אחרי שנה מטורפת של קורונה וזהבה הייתה אי של יציבות. תלמידות פרצו בבכי כשהיא הודיעה שהיא עוזבת, היא הייתה בשבילנו הכול, הפכה אותנו לאנשים טובים והייתה זמינה עבורנו 24/7". התלמידה דניאל לורנץ הוסיפה: "המורה זהבה היא כמו אימא שנייה, זה לא כמו קשר רגיל של מורה ותלמידים. כשהיא הבינה שאנו לא יכולים לעכל את הפרידה ממנה, היא הודיעה שהיא נשארת אתנו בהתנדבות".

מנהל בית הספר, אילן שמחי, אמר בתגובה: "המורה זהבה פרצ'וק עובדת 35 שנים בבית הספר ומפעל חייה הוא אהבת הילדים. את עבודת החינוך עשתה כל השנים ברגישות ובנחישות, לא ויתרה וידעה איך לגשת לכל תלמיד בדרך שגורמת לו לממש את הפוטנציאל הטמון בו. זהבה מאירה בזרקור את חשיבות היחס האישי והרגישות הרצויה כלפי כלל תלמידי בית הספר".

בספר המחזור כתבו תלמידי הכיתה שמכנים את עצמם – 38 הדובים של זהבה: "אין יותר גאים מאתנו להיות המחזור האחרון שלך. זהבה כשמך את – בן אדם עם לב זהב". ראש העיר, רונן פלוט, השתתף באירוע סיום של כיתה י"ב שהתקיים ביום רביעי והתייחס גם למורה המיוחדת פלוט אמר כי זהבה בסיפורה המיוחד מבטאת הלכה למעשה את אופייה המשפחתי והחם של מערכת החינוך בעיר. "הקשר המופלא של המורה עם תלמדיה הוא מהות האג'נדה העירונית שרואה בבית הספר קודם כל בית ורק אחר כך ספר ובצוות קודם כל משפחה ורק אחר כך מורים ומחנכים".

כיתוב

המורה זהבה ותלמידיה בתמונה שתמיד תישאר מזכרת

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.