לראשונה אחרי 7 שנות מחקר: זוהתה התנועה הרחוקה ביותר של כריש מסוג סנפירתן

לראשונה אחרי 7 שנות מחקר: זוהתה התנועה הרחוקה ביותר של כריש מסוג סנפירתן הסנפירתן הנודד... חוקרי בית הספר למדעי הים ע"ש ליאון צ'רני באוניברסיטת חיפה קיבלו איתות מפתיע במיוחד: הכריש "חגי" נמצא באזור האי סיציליה. "זוהי התנועה הרחוקה ביותר שתועדה עד כה בים התיכון של כריש מסוג סנפירתן. כרישים שתייגנו כאן בארץ הגיעו לקפריסין ולמצרים, אבל אף פעם לא הייתה לנו עדות למסע ארוך עד לאיטליה. אוכלוסיית הסנפירתנים נמצאת בסכנת הכחדה בים התיכון והמידע החדש חשוב לפעולות השמירה עליה", אמר ד"ר אביעד שיינין, ראש תחום טורפי העל בתחנת מוריס קאהן לחקר הים של אוניברסיטת חיפה. חוקרי תחנת מוריס קאהן לחקר הים התיכון של בית הספר למדעי הים ע"ש ליאון צ'רני באוניברסיטת חיפה מקיימים זו העונה השביעית מעקב ותיוג אחר כרישים בתקופה זו של השנה. במסגרת המחקר האקולוגי ארוך הטווח על אוכלוסיות הכרישים, מודדים החוקרים את ה-DNA, מדדי דם, חברת החיידקים שלהם, מצב רבייתי ועוד, כאשר חלק מהכרישים מתויגים בתג אקוסטי מיוחד המאפשר לחוקרים לבחון את תנועתם לאורך החופים השונים. בחודש מאי שעבר תייגו החוקרים את "חגי" עם תג לוויני והוא עזב את חדרה ב-14.5.2021. לדבריו של ד"ר שיינין, מלבד נתוני המחקר שלהם, יש מעט מאוד מידע על תנועת הסנפיתרנים בים התיכון. על פי התיוג שלהם עד כה הם ראו שהכרישים הגיעו לקפריסין או מצרים, והופתעו לראות את "חגי" מגיע עד סיציליה. מכיוון שכעת החוקרים יודעים שהסנפירתנים מגיעים לפחות עד איטליה, מאמצי השימור של המין יחייבו התייחסות לנושאי חקיקה, אכיפה וכד' במספר רחב יותר של ארצות.

הסנפירתן הנודד… חוקרי בית הספר למדעי הים ע"ש ליאון צ'רני באוניברסיטת חיפה קיבלו איתות מפתיע במיוחד: הכריש "חגי" נמצא באזור האי סיציליה. "זוהי התנועה הרחוקה ביותר שתועדה עד כה בים התיכון של כריש מסוג  סנפירתן. כרישים שתייגנו כאן בארץ הגיעו לקפריסין ולמצרים, אבל אף פעם לא הייתה לנו עדות למסע ארוך עד לאיטליה. אוכלוסיית הסנפירתנים נמצאת בסכנת הכחדה בים התיכון והמידע החדש חשוב לפעולות השמירה עליה", אמר ד"ר אביעד שיינין, ראש תחום טורפי העל בתחנת מוריס קאהן לחקר הים של אוניברסיטת חיפה.

חוקרי תחנת מוריס קאהן לחקר הים התיכון של בית הספר למדעי הים ע"ש ליאון צ'רני באוניברסיטת חיפה מקיימים זו העונה השביעית מעקב ותיוג אחר כרישים בתקופה זו של השנה. במסגרת המחקר האקולוגי ארוך הטווח על אוכלוסיות הכרישים, מודדים החוקרים את ה-DNA, מדדי דם, חברת החיידקים שלהם, מצב רבייתי ועוד, כאשר חלק מהכרישים מתויגים בתג אקוסטי מיוחד המאפשר לחוקרים לבחון את תנועתם לאורך החופים השונים.

בחודש מאי שעבר תייגו החוקרים את "חגי" עם תג לוויני והוא עזב את חדרה ב-14.5.2021. לדבריו של ד"ר שיינין, מלבד נתוני המחקר שלהם, יש מעט מאוד מידע על תנועת הסנפיתרנים בים התיכון. על פי התיוג שלהם עד כה הם ראו שהכרישים הגיעו לקפריסין או מצרים, והופתעו  לראות את "חגי" מגיע עד סיציליה. מכיוון שכעת החוקרים יודעים שהסנפירתנים מגיעים לפחות עד איטליה, מאמצי השימור של המין יחייבו התייחסות לנושאי חקיקה, אכיפה וכד' במספר רחב יותר של ארצות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לקריאה נוספת

פייסבוק

אינסטגרם

Instagram has returned invalid data.

טוויטר