התובע הגיש למעלה מ-300 תובענות ייצוגיות בחצי שנה

עו"ד אבי גולדהמר, הכהן הגדול של הרשויות המקומיות. צילום יח"צ

כולן הוגשו על ידי אותו עורך דין כנגד רשויות מקומיות עם תצהיר זהה * עוה"ד של מועצה האזורית  עמק יזרעאל: מדובר בחוסר תום לב וב"פס ייצור" של תובענות ייצוגיות

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד המעצה האזורית  עמק יזרעאל על ידי תושב אזור הצפון בטענה שתכנן לבקר בפארקים וגנים ציבוריים נגישים בשטח המועצה ולא מצא רשימה כזאת.

עו"ד אבי גולדהמר מחיפה, המייצג את המועצה האזורית עמק יזרעאל, טען  בכתב ההגנה שהגיש לבית המשפט כי יש לדחות את התביעה על הסף בשל "חוסר תום הלב הקיצוני שבהגשתה". זאת לאחר שמבדיקה שערך גילה כי התביעה זהו היא אחת מתוך למעלה מ-300 תובענות ייצוגיות שהוגשו "באותו נושא ובאותו נוסח" בחצי השנה האחרונה נגד רשויות מקומיות גדולות וקטנות, בבתי משפט שונים. את כל התביעות הגיש אותו אדם באמצעות אותו עו"ד. רשימה חלקית של הרשויות הנתבעות צורפה לכתב ההגנה.

עוד מציין עו"ד גולדהמר כי התביעות נתמכות "בתצהיר זהה של המבקש. למעשה, מדובר בתצהיר "גנרי" כתוב באותה לשון ובשינוי קל של פרטי הרשות המקומית שאליה מתייחסת הבקשה". על פי כל התצהירים המבקש תכנן לבקר בכל אותם מאות פארקים וגנים ציבוריים ברשויות האלה , דבר שלא ניתן כלל לביצוע.

בכתב ההגנה נטען גם כי המסקנה מעיון בבקשות ובתצהירים כי "הבקשה הנה חלק מ"פס ייצור" של תובענות ייצוגיות שהוכנו כלאחר יד על ידי המבקש. כך למשל, המבקש כלל לא פירט באלו מבין 38 יישובי המועצה ביקש לבקר. כך שקיים חשש כבד (בלשון המעטה) באשר לאמיתות גרסתו". 

עוד נטען כי המבקש כלל לא התכוון לבקר במאות הגנים הציבוריים כפי שטען. בוודאי שלא חש כל "הדרה, כעס, תסכול, אכזבה ופגיעה" מכך שלא הצליח למצוא באתר המועצה את רשימת הגנים הציבוריים הנגישים. המועצה האזורית עמק יזרעאל ציינה גם כי נושא ההנגשה בכלל הינו בעל חשיבות עליונה עבורה וכי פרסמה את רשימת הגנים הציבוריים המונגשים בתחומה. רשימה שניתן לאתר בקלות דרך דף הבית באתר המועצה .

 בכתב ההגנה מציין עו"ד אבי גולדהמר פסיקות קודמות שבהן בית המשפט דחה בקשה לתביעה ייצוגית כאשר הוגשו שתי בקשות דומות בלבד. כמו כן הועלו טענות משפטיות נוספות שיש בהן כדי לדחות את הבקשה על  הסף.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.