"רק היום"… מבקרי מס הכנסה שביקרו בשוק הפתוח בצפת, מצאו הכנסות רשומות על קרטון..

מבקרי מס הכנסה ערכו מבצע ביקורת ניהול ספרים בצפת ובסביבה, בין היתר בערים: קריית שמונה, חצור הגלילית, ראש פינה, כרמיאל ומספר ישובים באזור רמת הגולן, וביקרו גם בשוק הפתוח בצפת. המבצע, שנוהל על-ידי עובדי משרד פקיד שומה צפת, כלל 85 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 12% מבתי עסק שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.
המבקרים נתקלו במגוון תירוצים, גם בשוק הפתוח בצפת, כך למשל, נערכה תצפית על דוכן הלבשה שבעליו לא רשם הכנסות מקניית ביקורת שנערכה שם. במהלך הבדיקה נדהמו המבקרים לגלות שבעל הדוכן רושם את הכנסותיו על גבי קרטון, וסך כל המכירות עד לשעת הביקורת הסתכמו ב-429 ₪, שלא נרשמו בספי העסק, אלא כאמור, על גבי קרטון. בעל החנות טען: "יש לי מכשיר "כספיט", וכשהוצאתי מוצרים מהרכב למכירה בשוק, הוא נפל ונשבר…" בעל דוכן למכירת תכשיטים שלא רשם הכנסות והתברר שאין לו תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים כלל טען להגנתו: "זה עסק של חבר שלי, אני מחליף אותו רק היום…" בעל דוכן למכירת כלים חד-פעמיים, שלא רשם הכנסות מקניית ביקורת הסביר: "הלכתי לשירותים וברח לי מהראש.."
רופא שיניים מאזור רמת הגולן, שלא רשם הכנסה באמצעות צ'ק בסך 1,000 ₪ אמר למבקרים: "בעל חנות חשמל נתן את הצ'ק לאשתי, היא התחילה לעבוד אצלו לפני שבוע". המבקרים, שחשדו באמיתות הדברים, ערכו ביקורת צולבת אצל בעל חנות החשמל, שהכחיש שנתן לאשתו של בעל העסק צ'ק ואף אמר שאשתו כלל אינה עובדת אצלו. במרפאת שיניים בקרית שמונה נמצא אי-רישום הכנסות משני צ'קים שהתקבלו מלקוחה אחת, העובדת במרפאה. רופא השיניים טען: "כנראה יש טעות"..
פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.