חופש באמריקה

12 בוגרי כיתות ז' מנוף הגליל יצאו החודש למחנה קיץ טמארק בארה"ב
12 בוגרי כיתות ז' מנוף הגליל יצאו החודש למחנה קיץ טמארק בארה"ב

12  בוגרי כיתות ז' מנוף הגליל יצאו החודש למחנה קיץ טמארק בארה"ב, בתוכם 2 תלמידים עולים חדשים שהגיעו רק לפני כחצי שנה מאוקראינה

יציאת המשלחת לארה"ב הינה פרי יוזמה של  שותפות של הסוכנות היהודית ביו הגליל המרכזי לקהילת מישיגן. המשלחת האזורית כוללת

70 בני נוער, בתוכם 12 תלמידים מנוף הגליל

 בני נוער יצאו למשלחת מנהיגות נוער של שותפות גליל מרכזי-מישיגן של הסוכנות היהודית. במשך חודש ימים הם ייהנו במחנה הקיץ טאמרק בדטרויט, מישיגן. השנה לראשונה, הצטרפו אליהם 2 עולים חדשים מאוקראינה, דריה פומיאטיכין ובוגדן טרייסטלן, תלמידי חט"ב אורט שרת שהגיעו לארץ לפני כחצי שנה ונקלטו בנוף הגליל. הם הוזמנו על ידי הקהילה היהודית בדטרויט אשר גם סבסדה את הוצאות נסיעתם.

המשלחת למחנה הקיץ טמארק מורכבת ממשלחת צעירה בני כיתות ז-ח שיוצאת בשני מחזורים ועוד משלחת בוגרים בני כיתות י-"יא: במחזור הראשון של המשלחת טסו 26 נערים ונערות מבתי הספר בנוף הגליל, עמק יזרעאל ומגדל העמק, במחזור השני שיצא לדרך השבוע  טסו 44 משתתפים נוספים.

בני הנוער שנבחרו לצאת למשלחת הצעירה, עברו מיונים על ידי בתי הספר והסוכנות היהודית והתקבלו לתכנית מנהיגות נוער. במסגרתה, עברו הכשרה של כארבעה חודשים עם תכנים מנהיגותיים והכנה לקראת הפעילות במחנה. הפעילות נועדה להגביר את החיבור ואת המעורבות החברתית בקהילות המקומיות ובקהילה היהודית בדטרויט. בני הנוער ישובו מהמשלחות לפעילותה של תכנית מנהיגות הנוער שתלווה אותם עד לסיום כיתה י"ב.

בנוסף למשלחת הצעירה, יצאה לדרך גם משלחת הנוער הבוגרת. 12 תלמידי כיתות י',י"א מתכנית מנהיגות נוער, יצאו למסע של כחודשיים – בחודש הראשון טיילו בארץ עם משלחת של כ-30 בני נוער מדטרויט שהגיעו לביקור מולדת סביב ערכי יהדות, ציונות וישראליות. משם ימשיכו לחודש נוסף במחנה הקיץ טאמרק ויהיו מדריכים צעירים במחנה.

הקהילה היהודית בדטרויט, אשר תומכת רבות בעלייה ובקליטה של יהודי אוקראינה בישראל, החליטה השנה להזמין את העולים החדשים פליטי המלחמה למחנה הקיץ. דריה פומיאטיכין ובוגדן טרייסטלן, נבחרו מבין העולים הרבים שהגיעו בשנה האחרונה לנוף הגליל ונקלטו בעיר. השניים מלווים על ידי אנשי מערכת החינוך בעיר בהובלת מינה קליין ואלכס קוזק, וצוות השותפות שי חיות-גרינברג ופז עסור.

70 בני הנוער ישהו כחודש במחנה הקיץ עם ילדים אמריקאים בני גילם, ויהיו השגרירים שלנו תוך כדי פעילויות מים, אקסטרים, רכיבה על סוסים וכל מה שבן או בת נוער יכולים לחלום עליו!

זו שנת הפעילות ה21 שמשלחות הנוער יוצאות למחנה הקיץ טאמרק, במימון ובסבסוד של הפדרציה היהודית בדטרויט ובהשתתפות של שלוש הרשויות המקומיות.

מעיריית נוף הגליל נמסר: אנו גאים בבני הנוער שלנו והציפייה שייצגו את כולנו בכבוד כמו שהם יודעים"

פנינה אגינהו, מנהלת רשת שותפות ביחד של הסוכנות היהודית ציינה ״ההשתתפות במחנה הקיץ היא חוויה מעצבת חיים שמשפיעה גם על הנוער היהודי בתפוצות וגם על הנוער הישראלי. השנה אף משמעותית יותר, שכן לראשונה יצטרפו תלמידים שעלו בעקבות המלחמה באוקראינה ויחשפו את סיפור העלייה שלהם לישראל״.

עינת אדיר ספיר, מנהלת שותפות גליל מרכזי-מישיגן, מסכמת " אנחנו מאחלים לבני ולבנות הנוער בהצלחה רבה, סומכים עליהם שיהיו שגרירי האזור שלנו ושל המדינה כולה על הצד הטוב ביותר".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.