הטקס לציון יום השואה הבינלאומי נערך אתמול במתכונת מצומצמת בנוכחות כחמישים אורחים וניצולי שואה

שמעון סבג בטקס יום השואה הבינלאומי ביחד עם חברי הכנסת אלי כהן וענבר בזק. צילום יוסף הירש

"אנחנו נמצאים ברגע שבו העולם מתחיל להכיר בשואה, בחלקו הגדול, אבל לצערי כאן אצלנו עדיין לא ניתנה מלוא תשומת הלב לניצולים שחיים איתנו"

כך אמר מנכ"ל ומייסד עמותת יד עזר לחבר שמעון סבג בטקס המרכזי לציון יום השואה הבינלאומי שנערך אתמול במתכונת מצומצמת בנוכחות כחמישים אורחים וניצולי שואה בחיפה

שלא כמו בעבר בגלל אילוצי הזמן ומגיפת הקורונה נערך אתמול טקס יום השואה המרכזי של עמותת יד עזר לחבר בחיפה במתכונת מצומצמת. באירוע שנערך במוזיאון השואה הייחודי נכחו כחמישים אורחים ביניהם חברי כנסת אישי ציבור וניצולי שואה.

בכל העולם ציינו היום (27.1.2022) את יום השואה הבינלאומי. ביום זה מציינים בעולם את שחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. הטקס השנה נערך במעמד השר לשעבר חבר הכנסת אלי כהן, חברת הכנסת ענבר בזק, ראשי רשויות ואישי ציבור, לצד כמה עשרות ניצולי שואה.

צילום יוסף הירש. סבג עם ניצולי השואה מהבית החם של עמותת יד עזר לחבר
שחקני הנערים של מכבי חיפה בטקס יום השואה המרכזי שנערך בעמותת יד עזר לחבר. צילום יוסף הירש

האורחים החשובים ביותר בטקס יהיו כמובן ניצולי השואה דייר הבית החם של עמותת יד עזר לחבר. את אש לפיד הזיכרון הדליקה ניצולת השואה יהודית הרשקוביץ לצד ניצולי שואה נוספים. הרשקוביץ סיימה את הטקס כשסיפרה לנוכחים על מה שעברה באושוויץ היא ובני משפחתה.

שמעון סבג המנכ"ל והמייסד בחר להתייחס ליכולות ההנצחה של הניצולים. "בואו נשמע את סיפורם בואו ננציח אותו. בואו נושיט יד כדי לשמר את הדבר המופלא הזה שבזכותו אנחנו כאן". סבג ציטט בדבריו את מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי שניצולי השואה התארחו בלשכתו כשאמר כי אלמלא שורדי השואה ספק אם היה עומד כאן היום בתפקידו.

בסיום הטקס נערך סיור מודרך במוזיאון השואה. חברי הכנסת צפו בהולוגרמה של ניצולת השואה שמוקרנת בימים אלה ברחבי הארץ. ייחודו של מוזיאון השואה של עמותת יד עזר לחבר הוא בעדויות החיות של חלק מדיירי הבית החם. חלקם אף העניקו למוזיאון חפצים שהביאו איתם מהשואה והם מוצגים יחד לצד הסיפורים האישיים.

סבג אמר עוד: "גם היום זו האחריות שלנו להשמיע את קולנו ולזכור את הסבל הנורא שעברו האנשים שחלקם לשמחתי עוד יושבים כאן. אני תמיד אומר וגם הפעם אומר שיש לי בלב תפילה אחת: שיגיע היום שבו לניצולי השואה לא יחסר דבר".

עמותת יד עזר לחבר משכנת בבית החם בקריית החסד שהקימה קרוב למאה ניצולי שואה. היא דואגת לארוחות חמות לכמה מאות ניצולי שואה, מידי יום היא מסייעת לנזקקים, מעניקה רוח גבית וסיוע לחסרי בית ואימהות חד הוריות, לחולי סרטן ולנזקקים רבים.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.