50 כתבי אישום .הונאת הקופאיות ברשת "רמי לוי" פוענחה – גניבה בהיקף של כחצי מיליון שקלים.

50 כתבי אישום . הונאת הקופאיות ברשת "רמי לוי" פוענחה - גניבה בהיקף של כחצי מיליון שקלים.
50 כתבי אישום . הונאת הקופאיות ברשת "רמי לוי" פוענחה - גניבה בהיקף של כחצי מיליון שקלים.

פרשיית הונאת הקופאיות ושותפיהן ברשת רמי לוי הגיעה לסיומה. המשטרה פיענחה את התיק והגישה נגד המעורבים 50 כתבי אישום

מחוז חוף שוטרי זכרון יעקב פתחו בחקירה בחודש ינואר השנה, עם קבלת דיווח מצוות הביטחון של סניף "רמי לוי" במתחם מול זכרון בעיר אודות חשד לביצוע גניבות בהיקף של חצי מיליון שקלים ע"י קופאיות ושותפיהן בסניף.

חוקרי המשטרה שנכנסו לתמונה ביצעו מגוון פעולות חקירה גלויות וסמויות וחשפו את שיטת הפעולה של הקופאיות, לפיה העובדות היו מעבירות את הקופה למצב בו היא משמיעה צליל סריקה של רכישה, אך בפועל לא מתבצע חיוב.
כך על פי החשד שבמהלך עבודתן גנבו בחדשים האחרונים מהסופר מוצרים ומזומנים בהיקף של כחצי מיליון שקלים, באופן שיטתי ובמאות עסקאות.

מהחקירה עולה כי דפוס הפעולה היה שחברת הקבוצה אשר שימשה באותה עת כקופאית, העבירה את הקופה הרושמת למצב 'שאילתה', כך שיישמע צליל עם סריקת מוצר בקורא הברקוד, אך כאמור בפועל כלל לא מתבצע חיוב.
יתר חברות הקבוצה הנוספות או שותפים נוספים העמיסו עגלות במוצרים וכך העבירו את מרביתם בקופה ללא חיוב, כך יצא ששילמו סכום נמוך יותר משווי המוצרים עמם יצאו מהחנות או לא שילמו כלל.

החוקרים תיעדו כ-70 אירועים כאלו במהלך שבועיים, הם איתרו את הקופאיות ועצרו אותן לחקירה בתחנת זכרון יעקב, בסיום חקירתן נכלאו ומאז מעצרם הוארך מעת לעת, עד אשר שוחררו ע"י בית המשפט בתנאים מגבילים.

עם סיום החקירה בחודש מאי 2024 הצליחה המשטרה לגבש תשתית ראייתית נגד החשודות ושותפיהן בסיומה הגישה המשטרה באמצעות יחידת התביעות למעלה מ-50 כתבי אישום כנגד החשודות והחשודים הנוספים תושבי ג'סר א זרקא ופוריידיס.

מהמשטרה נמסר
"הקבוצה פעלה באופן שיטתי ובשיטת ביצוע דומה הכוללת תכנון מקדים, תוך חלוקת תפקידים ברורה".

"אין מדובר ב'סחיבה' אקראית אלא במשהו שמלמד יותר על שיטה, תכנון ומודעות", ציין השופט יניב הלר .

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.