120 בחרו נכון: התחסנו נגד שפעת

חיסוני קורונה מבצע חיסוני שפעת במרפאת כללית קרית בנימין בקרית אתא

למעלה מ-120 ילדים והוריהם מתחילים את החורף ברגל ימין לאחר שקיבלו חיסון שפעת  במרתון חיסונים שנערך במרפאת כללית בקרית בנימין – קרית אתא

הפעם 120 בחרו נכון ולא אין הכוונה לחברי הכנסת אלא דווקא לילדי קרית אתא והוריהם שניצלו את ההזדמנות להתחיל את החורף, בעיקר בתקופת הקורונה, כשם מחוסנים כנגד שפעת במרתון שערך צוות כללית במרפאת קרית בנימין – קרית אתא. האירוע נערך ביום רביעי, בו אין קבלת קהל ולכן ללא חולים ובמהלכו נתנו לילדים ולהורים עד גיל 49 שבחרו בכך חיסוני פלומיסט בתרסיס, ללא זריקה. אירוע החיסון, שנערך תוך הקפדה על התו הסגול, הפך גם לאירוע חוויתי מהנה באוירת קדם חנוכה, עם דמות חמודי שסבבה בין הילדים והצטלמה עמם למזכרת, כבודי סופגניות ומרפאה מקושטת ושמחה.

לחיסון נגד שפעת חשיבות רבה, מסביר ד"ר חנן בבילסקי– מנהל המרכז לבריאות הילד של כללית בקריון, כי תינוקות וילדים צעירים נוטים להידבק ולפתח מחלה משמעותית יותר ואף סיבוכים שעלולים להצריך טיפול באישפוז ולעתים יש תוצאות חמורות עוד יותר. מאידך, הוכח כי חיסון מפחית בילדים בין 80-90% את התחלואה, חומרתה, הסיבוכים האישפוזים בעקבותיהם. כמו כן, לחיסון הילד חשיבות רבה בהגנה על בריאות הסביבה ובמניעת מעגל הדבקויות בקרב המבוגרים – הצוות המטפל, ההורים, הסבים והסבתות שהם בד"כ בקבוצת סיכון.

קיימות התוויות נגד למתן החיסון, כמו אסטמה מדרגה מסויימת ומערכת חיסונית חלשה של המתחסן או בני משפחתו ולכן נדרש מילוי שאלון רפואי שבוצע במקום, בסיוע הצוות.

העובדה שהחיסון ניתן בתרסיס ללא זריקה, הודו רבים מן ההורים הקלה על ההחלטה להגיע ולחסן את ילדיהם. עובדה זו תואמת מחקרים בעולם בהם נצפתה עליה בעשרות אחוזים בהיענות לקבלת החיסון כשהוא לא בהזרקה.

מחשש לשילוב קטלני בין שפעת לקורונה, דאגה כללית להצטייד בכמות גדולה במיוחד של חיוסנים: הוזמנו 350 אלף מנות רק למחוז חיפה וגליל מערבי ומבצע מתן החיסונים נמצא בעיצומו, כאשר החיסונים ניתנים בכל מרפאות כללית, בכל שכונה, קריה ויישוב וזאת בנוסף על המרתונים המרוכזים.

רצ"ב צילום: דוברות כללית

 מבצע חיסוני שפעת במרפאת כללית קרית בנימין בקרית אתא
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.