כנס חדשנות וטכנולוגיה בבריאות האישה

לצד שיעורי הפריון הגבוהים בישראל העומדים על 3.05 לידות לכל משפחה עם כ-180,000 תינוקות בשנה, מתפתחת טכנולוגיה רפואית מתקדמת שמטרתה לשפר את תחום ההיריון והלידה.
כנס חדשנות וטכנולוגיה בבריאות האישה, שיערך ביוזמת בית הספר האקדמי לסיעוד שמיר וארגון המיילדות בישראל, יכלול הרצאות מרתקות בתחום.
בין היתר ידברו המרצים על ניצול הידע המדעי וחידושיו לטובת בריאות האישה, על בינה מלאכותית לטובת הפריה חוץ גופית וכן על שימושים חדשים באולטרסאונד.
בנוסף יכלול הכנס גם פאנל מרתק בנושא "מיילדות בחזית הקידום הטכנולוגי בבריאות האישה".

קרן פז דדו, מיילדת ומרכזת על בסיסי במיילדות וגנית ברוכין, מיילדת ומרכזת קורס סיעוד האישה מבית הספר האקדמי לסיעוד שמיר הסבירו כי: "חשוב לנו שאחיות ומיילדות העתיד יכירו מקרוב את פסגת הטכנולוגיה בתחום, על מנת שיגיעו לבתי החולים כשהם מצוידות בידע הכי מתקדם שיש."

יפעת הדר רובננקו, מיילדת בחדר לידה במרכז הרפואי בילינסון ויו"ר ארגון המיילדות בישראל הוסיפה כי: "הודות לחדשנות הטכנולוגית, תחום בריאות האישה מתפתח ללא הרף. המדע מציע היום אמצעים רבים הפועלים לטובת היולדת והתינוק וחשוב לנו שהמיילדות יכירו אותם מקרוב."

הכנס יערך ביום שלישי ה – 29.11.2022 במרכז הרפואי שמיר – אסף הרופא באודיטוריום בית שלום.

בית הספר אקדמי לסיעוד שמיר אסף הרופא הוא בית הספר המוביל בישראל בלימודי מקצועות הסיעוד אשר זכה בתואר "בית ספר מצטיין" מטעם משרד הבריאות. הקמפוס לסיעוד מסונף לפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית והפך למוסד אקדמי המכשיר בוגרים בסיעוד (B.S.N) ומקנה תעודת הסמכה בסיעוד. בקמפוס לומדים כיום 1,500 סטודנטים, ממסלולי הלימוד והקורסים השונים. בית הספר מאפשר לסטודנטים להגיע להישגים במטרה לפרוץ קדימה ולהוביל את עתיד הסיעוד והרפואה בארץ. לצד הידע המקצועי הרב שרוכשים הסטודנטים, מצייד אותם בית הספר גם ברוח אנושית, חמלה, קשיבות למטופלים ונכונים להגיש עזרה לזולת.

ארגון המיילדות בישראל, הוא האיגוד המקצועי המייצג של 1,400 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה. הארגון פועל בהתאם לרוח הזמן לקידום המיילדות, העמקת הכשרתן והרחבת סמכויותיהן. מדובר בנשות מקצוע, בעלות רישיון של מיילדת מוסמכת, אשר ניתן להן על ידי משרד הבריאות בחלוף 5.5 שנות הכשרה וזאת לאחר לימודים של 4 שנות לימודי סיעוד לתואר אחות מוסמכת וכשנה וחצי נוספים לתפקיד מיילדת. בימים אלו מקדם ארגון המיילדות, את מודל ליווי הריון רציף לנשים ביחד עם משרד הבריאות, קופות החולים והאיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, תוך יצירת פרוטוקול אישי, עבור כל אישה במהלך כל ההיריון ולא רק ברגע השיא של הלידה. במקביל פועל הארגון לשינוי התקינה של המיילדות ליחס של מיילדת לכל יולדת כמקובל במדינות מפותחות במטרה לשפר את המצב היום בארץ שבו כל מיילדת מטפלת ב – 3-4 יולדות במקביל.

הסרטונים לשימוש עם קרדיט לארגון המיילדות בישראל.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.