תנועת אומ"ץ לנתניהו: "הגיעה העת להציג לציבור תוכנית אמיתית למיגון יישובי הדרום והצפון"

הבאניס

בדיוק לפני שנה התריעה אומ"ץ על היעדר מיגון מתאים ביישובי קו העימות הממשלה התעלמה, וכיום למעלה מ-100,000 ישראלים נאלצים לחיות מחוץ לבתיהם מבלי לדעת מתי יוכלו לשוב אליהם יו"ר התנועה פליצ'ה פלד: "אויבינו מבינים היטב כי מדובר בנקודת תורפה ומנצלים זאת"    

לפני שנה, במאי 2023, פנו ראשי תנועת אומ"ץ הנאבקת למען מנהל תקין לראש הממשלה, שר הביטחון ואישי ציבור נוספים. הנושא: דרישה למיגון יישובי הצפון והדרום. ממשלת ישראל התנערה מאחריות בסיסית זו, ואת התוצאה חווים על בשרם כיום למעלה מ-100,000 ישראלים שנאלצו לעזוב את בתיהם ב-7/10 ועדיין לא שבו אליהם.

"מדינת ישראל יודעת לאתר טרוריסטים גם במקומות מסתור, ומצד שני אותה מדינה כושלת שוב ושוב במתן הגנה אמיתית לאזרחיה", הדגיש יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד את חוסר האחריות המקומם, ואת המחיר. "אויבינו מבינים היטב כי מדובר בנקודת תורפה ומנצלים אותה לצרכיהם".

פלד ועו"ד יצחק מינא, יו"ר המועצה הציבורית של אומ"ץ, פנו שוב לקברניטי המדינה, בתקווה כי הפעם הקריאה לגיבוש מידי של תוכנית מיגון מקיפה תזכה לאוזן קשבת: "לא יעלה על הדעת שגם לאחר שורה ארוכה של 'סבבים', ומעל לחצי שנה מתחילת מלחמת 'חרבות ברזל', עדיין לא נמצא פתרון. המצב שנוצר הוא תוצר של הזנחה מתמשכת – אולם כעת האחריות היא בידיכם".

במכתב – שנשלח אל ראש הממשלה, שר הביטחון גלנט, שר הפנים ארבל, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אדלשטיין, למבקר המדינה אנגלמן, לראשי ראשויות בקוי העימות ולאישים נוספים – מדגישים ראשי אומ"ץ כי מעבר לפגיעה הקשה בתושבי הצפון והדרום, ישנה עלות כלכלית עצומה לנהירה ההמונית. פליצ'ה פלד ציין כי מבדיקת התנועה עולה כי התושבים דורשים תוכנית אמיתית, כולל יעדים ברורים וזמני ביצוע.

באומ"ץ מתחייבים לא להרפות מהנושא, שהפך לקריטי לחייהם של מאות אלפים, עד שתושבי הדרום והצפון יוכלו לחיות בבתיהם כשהם מוגנים.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.