כוחות מד"א ערוכים לפסח

כחלק ממערך הכוננות הנרחב במהלך החג, במקביל לעמידה בחזית המאבק הלאומי בקורונה, המשך לקיחת דגימות מאזרחים ברחבי הארץ ופינוי חולים מאומתים לבתי החולים ומלונות האשפוז. פרושים עובדי ומתנדבי מד"א באמבולנסים כוננים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי החירום של מד"א, אופניים חשמליים, בימבולנסים ורכבים פרטיים, אשר מצוידים בציוד רפואי מתקדם. גם שני מסוקי מד"א בצפון הארץ ובדרומה יעמדו בכוננות, לצידם של כל שאר רכבי החירום, שמטרתם לקצר את זמני ההגעה למטופלים במקרי חירום רפואיים.
החובשים והפראמדיקים במוקדי מד"א ובאמבולנסים שיחגגו את ליל הסדר בתחנות מד"א ברחבי הארץ יזכו לארוחת שף שכוללת מגוון סלטים, פילה דניס, צלי עגל ברוטב ערמונים ועוד. הארוחות העשירות נתרמו ע"י אורלי ואמיל מימרן, ג'קי בן זקן, אברהם נניקשוילי ויהודה אמסילי.
בפסח השנה, הצורך בתרומות דם גבוה במיוחד, שכן אזרחים רבים נמצאים בבידוד ואינם יכולים לתרום. לפיכך, בשירותי הדם של מד"א קוראים לכל מי שיכול, להגיע ולתרום דם להצלת חיים, ומציינים כי מי ששהה בחו"ל, היה במגע עם חולה מאומת או חלה בעצמו, לא יוכל לתרום דם עד שיחלפו 28 יום. עוד מדגישים בשירותי הדם של מד"א כי אין כל חשש להידבקות בנגיף בתהליך תרומות הדם, הן מבחינת התורמים והן מבחינת מקבלי הדם. מידע על עמדות התרמת דם במהלך ימי חול המועד ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת www.mdais.org/dam , ביישומון (אפליקציה) "מד"א שלי" ובטלפון 03-5300400, בו ניתן לקבל גם מידע על סוג הדם, באמצעות מענה קולי אוטומטי וממוחשב שמזהה ומבין דיבור.
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "הפסח הזה איננו רגיל עבור אף אחד מאיתנו, וכל אזרח בישראל מרגיש בקושי ובאתגרים שהביא איתו נגיף הקורונה. עבורי, נקודת האור במשבר הזה היא התמיכה של רבים כל כך בעם בצוותים הרפואיים ברחבי הארץ, בהם צוותי מגן דוד אדום, שעומדים בחזית המאבק בנגיף. האכפתיות, הדאגה והכרת התודה כל כך נוגעות ללב, מרגשות ומשמחות, כשבכל יום אנו זוכים לראות מחדש איזה עם נפלא יש לנו. במקביל למאבק בנגיף הקורונה, החובשים והפראמדיקים של מד"א ממשיכים להעניק טיפול רפואי לחולים ופצועים ברחבי הארץ, במהירות ובמקצועיות, וערוכים בכוננות מוגברת לקראת חג הפסח וימי חול המועד. בשם משפחת מגן דוד אדום אני מאחל לכל אזרחי ישראל חג פסח שמח, ושנזכה לימים טובים יותר במהרה".
צילום דובר מד"א

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.