רות ברוך התראיינה בווינט

רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי התפנתה לשעתיים מטירוף הטיפול בקורונה והתייצבה באולפני ווינט, לשם הוזמנה לשיחה בשידור חי עם אטילה שומפלבי. המפגש עסק בכל ההיבטים הקשורים בקורונה והטיפול בה. במהלך השיחה סיפרה רות על התאמת השירות הרפואי במרפאות כללית למציאות החדשה, כמו טיפול בשיחת טלפון במקום מפגש פיזי וציינה שחל מהפך מהותי באופן בו האחות והרופא פועלים כיום במציאות חדשה כאשר לא ניתן לראות היטב שפת גוף, להריח, לחוש – כלים חשובים כל כך באבחון. הצוותים לומדים להקשיב ולשמוע גם את הסמוי במהלך השיחות ופועלים כצוות רב תחומי שמעניק מעטפת טיפול גופנית ורגשית, כפי שנדרש יותר מתמיד בימים של מגיפה. כדוגמה סיפרה על אחות המלווה חולי קורונה באישפוזי בית ומלון שהצילה חיי חולה כאשר על אף שמד הסטורציה הראה מספר פעמים רמת חמצן תקינה, שמעה האחות כי החולה נושם בכבדות. לכן שבה והתקשרה לאחר זמן קצר והבינה שהקושי בנשימה החמיר, והיא מיהרה להזעיק נט"ן והצילה בכך את חייו.

בהמשך, סיפרה על מטופלים נרגשים עד דמעות כאשר אחות מגיעה אליהם בניידת עד הבית – יוזמה ייחודית של כללית בחיפה שתורחב לכל הארץ.

הצוות הרפואי בקהילה לא זוכה להילה הדגישה אך בפועל הוא שנמצא ראשון בחזית, כאשר כל מטופל המגיע למרפאה עלול להיות גם חולה קורונה, צוותים במתחמי בדיקות שהקימה כללית מבצעים את הבדיקות במיגון מלא ובחום ובמעבדת הקורונה מבצע צוות מיומן של המעבדה בדיקות מבוקר עד ערב שבעה ימים בשבוע.

השידור זכה לצפיה גבוהה והתקבלו תגובות מפרגנות רבות.

רצ"ב צילום: דוברות כללית

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.