חגיגת שבועות : קק"ל בהמלצות למסלולים רטובים ברחבי הארץ לכל המשפחה

פוזיציה!
פוזיציה!

עם פתחו של הקיץ וההקלות בסגר, קרן קימת לישראל בהמלצות למסלולים בקרבת מים במיוחד לחג הביכורים

עין עקוב (עין תאופיק) ביער מבוא חמה רמת הגולן                                                                     פלג מים זורם דרך בריכת בטון ומפלס את דרכו במורד ההר ויוצר מפלונים זעירים. חניון עין עקוב נמצא בגובה של 200 מטרים מעל פני הים בלב יער מבוא חמה. ממנו משתפל המצוק מערבה בתלילות של 400 מטרים עם תצפית נוף אל הכנרת ועמק הירדן. יער מבוא חמה ניטע על ידי קק"ל והוא משתרע על פני כ – 1,200 דונם. ניטעו בו עצי אורן, ברוש, איקליפטוס, אלות ושיטה. עצי בוסתן מעניקים למטיילים מקומות מוצלים לפיקניק.

מעיינות הסטף בהרי ירושלים                                                                                                  מעיינות סטף נובעים מערבית לירושלים, בצדו המזרחי של הר איתן. שילוב של נופי יער הררי ובתוכם מעיינות נקבה, בריכות אגירה, אתרי ארכיאולוגיים, חקלאות הררית עתיקה, בוסתנים, טרסות ותעלות מים. המים בשני המעיינות בוקעים מתוך נקבה בסלע, זורמים לבריכות אגירה ומהן לתעלות ולעצי הבוסתן וגינות הירק שבמקום. עין ביכורה ועין סטף, שהיה המעיין המרכזי של הכפר הקדום. עין סטף נובע מתוך מערה טבעית. אפשר לרדת למערה ולזחול בנקבה הבנויה עד מוצא המים, ליד בריכת האיגום. גם עין ביכורה, המעיין התחתון, נובע מתוך נקבה חצובה בסלע, שגם אליה ניתן להיכנס ולהיעזר בפנסים. במערה נטיפים וזקיפים, המים נובעים מהקירות ונאגרים בבריכות איגום.

נחל ברק בן אבינעם

נחל זה נחשב לערוץ קצר לטיולים אשר שוכן במורדות המזרחיים של הרי נצרת. הנחל יורד מאזור הר יונה , עובר בעינות שועים וחוצה את דרך נוף יער להר דבורה, את הנחל מקיף יער בית קשת המדהים. המסלול מאפשר חניה נוחה לרכבים פרטיים שכן הכניסה לנחל עצמו הינה תלולה אך ישנו שביל מתון דרכו ניתן להגיע בצורה בטוחה לנחל. במהלך הטיול הרגלי תעברו שבילים המסומנים באדום לזיהוי הדרך. אחרי עונת החורף הברוכה שהייתה, ניתן להנות מנחל זורם, נחל פלג שמחזיק מעמד כמה חודשים בתקופת הקיץ.  הנחל משמש כאפיק ניקוז מוסדר, מוביל מים שפירים וכציר למוקדי חורשות ואתרי נופש. לאורך הנחל יש שביל מטיילים ורוכבי אופניים.

נחל חרוד

הנחל מתחיל את דרכו מפסגות גבעת המורה וחוצה את עמק חרוד מזרחה. הנחל זורם לירדן באורך של כ- 32 ק"מ, אפשר להנות מבריכות דגים מרהיבות, מאגרי מים ושטחים חקלאיים גדולים. לאורך כל הנחל נסלל שביל להולכי רגל ולרוכבי אופניים שמקשר בין פינות חמד ואתרי מים וטבע ומותאם גם לאוכלוסיות המוגבלות בתנועה. זרימת הנחל משתנה – בחלקו המערבי הזרימה הינה מתונה ובחלקו המזרחי הוא גולש למפלים, זרימתו מהירה ויפה לצפייה. ישנן טחנות קמח בקרבתו ששימשו לניצול המים בתקופת קדם.

פארק המעיין במטולה                                                                                                           במרכז המושבה הוותיקה מטולה בין בתי אבן כפריים עם גגות רעפים אדומים וסמטאות צרות עטופות פרחים נובע מעיין הראשונים. הוא מוקף בפארק ירוק, מדשאה רחבת ידיים ואמפיתיאטרון. מי המעיין משקים עצי תות רחבי נוף מצלים שניטעו במקום על פי בקשתו של הברון דה רוטשילד שתכנן להקים מפעל לייצור בדי משי. במשך השנים נוספו למעיין בריכת אגירה ותעלות זרימה ורק בשלב מאוחר יותר הותקנה גם משאבה. בשטח תוכננו שבילים מרוצפים עם נגישות לבעלי מוגבלויות, רחבות מצפורים ופינות מנוחה.

לפני צאתכם למסלולי הטיול יש להתעדכן בהוראות מ. הבריאות, לעוד מידע ניתן לפנות למוקד "קו ליער"1-800-350-550

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.