שרת התחבורה רגב בעוטף ישראל: ״הוקדם התקצוב לפרויקט שדרוג כביש 293 המחבר את יישובי העוטף, נתיבות, שדרות ואופקים לכביש 6 ולכביש 40 ומסתיים במחלף בית קמה״

מירי רגב, יחד עם מנכ"ל משרדה משה בן זקן, ראש מועצה אזורית מרחבים, שי חג'ג' וגורמי המקצוע במשרד
מירי רגב, יחד עם מנכ"ל משרדה משה בן זקן, ראש מועצה אזורית מרחבים, שי חג'ג' וגורמי המקצוע במשרד

במהלך סיור מקצועי שערכה היום (א'), שרת התחבורה והבטיחות בדרכים וחברת הקבינט המדיני-ביטחוני תא"ל (במיל') מירי רגב, יחד עם מנכ"ל משרדה משה בן זקן, ראש מועצה אזורית מרחבים, שי חג'ג' וגורמי המקצוע במשרד, במועצות האזוריות בעוטף ישראל, בישרה השרה רגב על הקדמת התקצוב לפרויקט שדרוג כביש 293.

כביש 293 הוא כביש רוחב אזורי חשוב, באורך של 19 קילומטרים, המחבר את יישובי העוטף, נתיבות, שדרות ואופקים לכביש 6 ולכביש 40 ומסתיים במחלף בית קמה. הכביש ברובו חד מסלולי לכל כיוון ומועד לתאונות. הכביש הוגדר על ידי הרלב"ד כ"כביש אדום" עם חמישה מוקדי סיכון שטופלו בשנה האחרונה.

עבודות השדרוג והפיתוח יכללו את הפיכתו של הכביש מחד נתיבי לדו נתיבי, כולל תאורה, מפרדה קשיחה וטיפול בצמתים מחלף בית הגדי (25/293) וביצוע הפרדות מפלסיות להולכי רגל בצמתים. בנוסף, יוסדרו דרכים חקלאיות ושבילי אופניים לאורך הכביש ודרך מטיילים. עלות הפרויקט היא כ – 1.1 מיליארד שקלים.

התכנון ראשוני של הפרויקט הושלם, והשרה הנחתה להקדים תכנון מפורט כבר בתחילת שנת 2024 ומיד לאחר מכן ייצא לביצוע. הביצוע יחולק למקטעים כדי למנוע את השבתת הכביש. הפרוייקט כולו יבוצע על ידי חברת 'נתיבי ישראל'. השלמת שדרוג הכביש לכל אורכו צפויה להסתיים בתוך שלוש שנים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים וחברת הקבינט המדיני-ביטחוני תא"ל (במיל') מירי רגב: "התחייבתי בפני תושבי האזור לקדם את שדרוג הכביש בהקדם עוד לפני פרוץ המלחמה, כעת אנו מבינים כי שדרוג הכביש חיוני ונחוץ עוד יותר. מתוך מחוייבות לחיבור הפריפריה למרכז, פעלתי להכניס את שדרוג כביש 293 לתכנית החומש. שדרוג הכביש ייצור חיבוריות וקישוריות בין יישובי הדרום והעוטף ומהם למרכזי התעסוקה, בלוי ופנאי במטרופולין תל אביב, ויאפשר נסיעה בטוחה למשתמשי הדרך".

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים משה בן זקן: "הקדמת התקצוב לשידרוג כביש 293 היא בשורה אדירה לתושבי עוטף ישראל. השדרוג יביא בראש ובראשונה לשמירה על ביטחונם של משתמשי הדרך, ולהפחתת התאונות שהתרחשו בכביש בשנים האחרונות, לצד הגדלת החיבוריות והקישוריות למרכז הארץ כחלק מחזונה של השרה רגב 'מחברים את ישראל'. לצד ההתגייסות המלאה לסיוע במאמץ המלחמתי, משרד התחבורה ממשיך כל העת לשדרג את תשתיות התחבורה בכל רחבי הארץ".

ראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג': "אני רוצה להגיד תודה לשרה שקודם כל באמת קשובה לנו בכל הזדמנות, בטח בימים אלה. אני חושב שאת הכביש הזה חייבים לעשות כמה שיותר מהר, צריך לזכור שהכביש הזה באמת משרת את כל העוטף, את נתיבות, שדות נגב, מרחבים, את כל האזור כולו ואני שמח על ההחלטה של השרה לעזור לתושבים שלנו בימים קשים אלה".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.