צפת – הרשות הראשונה בישראל שרכשה רכבים חשמליים ידידותיים לסביבה לניקיון, תחזוקה ושיפור חזות העיר

שני הרכבים החדשים מאפשרים ניידות בסמטאות צרות ויאפשרו לעירייה להמשיך במגמת הפיכת העיר לירוקה ולחסוך כ-500,000 ₪ נוספים בשנה.
רכב חשמלי לניקיון
קרדיט: עיריית צפת

עריית צפת הנה הראשונה מבין ערי ישראל לרכוש את כלי הרכב החשמליים של GOUPIL לשימושי ניקיון, תחזוקה ושיפור חזות העיר, הודות להינע החשמלי המלא שאינו מזהם את הסביבה, היכולת של כלי רכב אלה לתמרן בסמטאות צפופות והחיסכון המשמעותי בעלויות התפעול.

ראש עיריית צפת  שוקי אוחנה קיבל את מפתחות הרכבים באירוע חגיגי עם מנכ"ל ד.ל.ב מוטוספורט – משה ראובני. מדובר במשאיות זעירות חשמליות עירוניות בעלות רישוי צהוב מדגם G4 של חברת GOUPIL מתאגיד POLARIS לשימוש אגף שיפור פני העיר והתחזוקה. רכבים אלו מקדמים את  מדיניות העירייה המקדמת את המרחב הציבורי בעיר ואת איכות החיים בד בבד עם אכפתיות לאיכות הסביבה, לרווחת העובדים, התושבים והתיירים בעיר.

מדובר בכלי ירוק, יעיל וחסכוני, בעל עלויות נסיעה ותפעול זעומות ביותר של כ-9 אג' לק"מ, מה שמהווה חיסכון שנתי עצום בכל קנה מידה אל מול מנועי הבעירה שהשתמשו בהם עד היום. הכלים שנבחרו בשלב הראשון הם מדגם PICK UP ומדגם TIPPER בעלי הינע חשמלי מלא וסוללת ליתיום מתקדמת בגודל 9 קוט"ש החוסכות תחזוקה או טיפול שוטף, עם טווח נסיעה בין טעינות של עד 80 ק"מ. הסוללה נטענת מכל שקע ביתי רגיל 220 וולט, זמן טעינה מלאה יארך עד 5 שעות ,יחד עם זאת קיימת האפשרות בנוסף גם לטעון את הסוללה לפרקי זמן חלקיים ללא תלות בזמן או אחוז הטעינה. לרכבים ארגז אחורי פתוח ומשטח הטענה באורך 2.15 מטר שטוח לגמרי עם רשתות צד פריקות להגדלת נפח ההטענה וגמישות בסוג התכולה המועמסת למשימות הובלה ופינוי כגון גזם, פסולת, אשפה, קרטונים, נשיאת ארגזים, תמרורי שילוט, משטחים ועוד. דגם ה-TIPPER מאובזר בנוסף בזרוע הידראולית ("הייבר") לטובת הטענה ופריקה קלה גמישה של התכולה שמשקלה אף מעל ל-800 ק"ג.

יתרון משמעותי נוסף של הרכבים הינו הגודל –GOUPIL הינו כלי רכב קומפקטי ביותר (רוחב של 1.2 מטר ) עם כושר תמרון גבוה ומנוע חשמלי חזק עם מומנט גבוה כך שהוא עמד בדרישות הייחודיות של ניידות בסמטאות העיר העתיקה ובשווקיה בפרט ובעיר בכלל המשופעת בעליות תלולות. בכוונת העירייה להרחיב את צי הרכב בעוד רכבי GOUPIL בהמשך לייעודים נוספים.

ראש עריית צפת  שוקי אוחנה ציין: "צפת מתחדשת גם בניידות וכלי עבודה יעילים ומותאמים לצרכי העיר. לצד הפיכת העיר לירוקה- גגות סולאריים, תאורת לד ושלל מהלכים בתחום שאנו מקדמים ראינו לנכון לרכוש את הרכבים החדשים החוסכים בהוצאות הדלק ומאפשרים ניידות גם בסמטאות הצרות של העיר העתיקה. צפת גאה להיות העיר הראשונה בישראל שמתחדשת ברכבים פורצי דרך אלו"

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.