נשיא ארה״ב עשה היסטוריה שהכיר בריבונות הישראלית בגולן

פוזיציה!
פוזיציה!
זהו יום בו נעשתה היסטוריה. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שוב עשה מהלך היסטורי אחרי שהעביר את שגרירות ארה״ב לבירת ישראל, המעצמה המשמעותית ביותר מכירה בריבונות ישראלית בגולן.
הכרת ארה"ב בריבונות ישראלית בגולן, אשר בפועל כבר מתקיימת 52  שנים, זה מעשה הגיוני, נכון, ראוי וצודק. מעל ל- 50 שנים הגולן הישראלי הוא אי השלום והיציבות באזור, מקום בטוח לבני אדם באשר הם. כאן חיים בשיתוף פעולה מלא ובכבוד הדדי בני העדות השונות, שומרי דת ומסורות שונות. כאן מותר לחלוק צורות חיים ותפיסות עולם שונות. הגולן בידיים ישראליות, פרח והפך להיות דוגמא ומופת בחינוך, חברה, חקלאות, מחקר ואקדמיה.
"אני שמח שפניות הנהגת הגולן הגיעו לאוזן קשובות, לראש הממשלה שפעל יעיל ונכון לאורך השנים בנושא הגולן. אין ספק שמהלך הסופי של ההכרה לא היה קורה ללא הקשר המיוחד בינו לבין נשיא ארה״ב". ציין דימי אפרצב ראש מועצת קצרין.
ההכרה אמריקאית בריבונות הישראלית ברמת הגולן תביא עמה עידן חדש בפיתוח האזור במניפה רחבה של תחומים: פיתוח מסיבי של תשתיות, יצירת מקומות תעסוקה איכותיים, חיזוק משמעותי של מוסדות החינוך, תרבות, אקדמיה ומחקר, שדרוג תחבורה וחיזוק הקשר לשאר אזורי הארץ.
"אני מצפה מהממשלה החדשה שתקום למנף את הרגע המכונן והחשוב הזה, חומה ומגדל של הציונות המודרנית נמצאת כאן בגולן וכל מי שמעוניין להשאיר חותם בבניית העם והארץ במאה 21 מוזמן להגיע לגולן להיות שותף ולתת יד למימוש החזון הציוני לא רק דרך הכרזות אלא גם בעבודת כפיים.
אנחנו, אנשי הגולן, מוכנים לקפיצת מדרגה משמעותית נוספת".

צילום מועצה מקומית גולן

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.