גזר דין : 4.5 שנות מאסר על תושב טבריה שנהג בשכרות נגד כיוון התנועה וגרם לתאונה קטלנית סמוך לצומת יגור ב2016

בית המשפט המחוזי בחיפה ( בפני כב' השופט ארז פורת ) גזר לפי זמן קצר 4.5 שנות מאסר בפועל , מאסר על תנאי ופסילת רישיון נהיגה למשך 20 שנה על דוד ראש, תושב טבריה אשר הורשע בעבירות של הריגה ונהיגה בשכרות לאחר שנסע בנתיב הנגדי במצב של שכרות כשבדמו ריכוז אלכוהול הגבוה פי למעלה מארבעה מהשיעור הקבוע בחוק וגרם לתאונה קטלנית סמוך לצומת יגור בשנת 2016 בה נהרג המנוח נידאל חמזה ז"ל יליד 1987 .
פוזיציה!
פוזיציה!

מעבודות כתב האישום  שהוגש באמצעות עוה"ד  ענאן ע'אנם  עולה  כי  ביום 22.1.16, סמוך שעה 06:45, נהג הנאשם ברכב, מחיפה לכיוון טבריה , ובהגיעו לצומת שדרות ההסתדרות עם כביש 75, פנה ימינה לכיוון יגור, אלא שפנה לנתיב המיועד לכלי רכב הנוסעים לכיוון חיפה.   והחל בנסיעה נגד כיוון התנועה בכביש כשבאותה עת נסעו בכיוון התנועה הנכון, והמנוגד לכיוון נסיעת הנאשם, כמה כלי רכב שנאלצו לסטות מנתיב נסיעתם, כדי להימנע מפגיעה עם רכבו של הנאשם.

עוד עולה כי  הנאשם המשיך בנסיעתו נגד כיוון התנועה ובהגיעו לקילומטר ה-47.9, כקילומטר וחצי לערך מאת שהשתלב באותו נתיב  פגע עם חזית רכבו הקדמית בחזית קדמית של רכב מסוג   שנסע בכיוון התנועה הנכון ובו נהג נידאל חמזה ז"ל. כתוצאה מהתאונה נפצע נידאל ז"ל באורח אנוש ומותו נקבע במקום, הנאשם עצמו נפצע ושני כלי הרכב ניזוקו באופן קשה.

ביהמ"ש ציין בגזר הדין  כי " תיק זה מגלם בעיניי את סיוטו של כל נהג שעה שלפתע, ובלי הכנה ושהות לכלכל תגובה, נקלע נהג למצב דחק מסוכן אך בשל אופן נהיגת האחר. נקל לשער את הזוועה שאחזה בנהגים שנקרו בדרכו של הנאשם, תחושות שהללו פירטו בעדותם בפניי משהבחינו ברכבו של הנאשם שועט לכיוונם כשהוא נוסע נגד כיוון התנועה , כאמור.

הערך החברתי המוגן בעבירות בהן הורשע הנאשם , עניינו קדושת החיים , הגנה על שלמות הגוף והביטחון האישי של האחוזים בהגה, כמו גם הולכי הרגל . מידת הפגיעה באינטרס כאן היתה ממשית נוכח הסיכון הרב שיצר אופן נהיגת הנאשם ." 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.