חגים בריאים ומהודרים בכרמל

תקיעות שופר בכל המחלקות, מנות חגיגיות למאושפזים, ספריה תורנית עשירה, דירת אירוח למלווים, סידורי שבת מיוחדים בחדר אוכל החדש, אלו ועוד הינם <<…>> רק מקצת מן החידושים האחרונים להם נערכים בבית החולים כרמל לקראת החגים הבאים עלינו לטובה.


בבית החולים כרמל נערכים ביסודיות כדי לספק את צורכי הדת בחגים הקרבים לטובת המאושפזים ובני משפחותיהם.  "כחלק מההיערכות בתחום הדת אומר רב ביה"ח כרמל הרב מאיר אינדיק, יחולקו לקראת השנה החדשה בכל בית החולים מנות חגיגיות לכבוד ראש השנה, בשילוב סימני וטעמי ראש השנה כמו, תפוח בדבש, ראש של דג ושאר סימני החג".

מנהל המטבח השף חביב בנאי אומר, כי " השנה במיוחד שיפרנו ושדרגנו את המנות והמתכונים כדי להביא למאושפזים את טעם החג לכל מיטה ולכל מחלקה". בית הכנסת של ביה"ח כרמל מקבוצת הכללית עבר השנה שדרוג נאה במראה והתחדש בארון ספרים יוקרתי, ובספריה תורנית עשירה ומגוונת. התרומה נערכה הודות לגבאי בית הכנסת יונתן בן שמעון בני משפחתו, ובהשתתפות המחלקה לדת וכשרות בכללית בראשות הרב מנחם לפקיבקר

בעל תוקע מוסמך יעבור בכל מחלקות ביה"ח וידאג כי לא יישאר אף חולה המעוניין בכך, ללא תקיעת שופרכמו כן תינתן אפשרות לתאם ולהזמין מראש תקיעות שופר במחלקות ובחדרי האשפוז. בבית הכנסת יתקיימו תפילות חגיגיות, בהשתתפות  חזנים בעלי שם שינעימו את תפילות החג. בית הכנסת יתוגבר בכיסאות וספסלים נוספים בכדי שיהיה מקום לקלוט את המתפללים הרבים במהלך החגים. בתום התפילות יערכו קידושים חגיגיים בבית הכנסת ויחולק כיבוד עשיר למתפללים", אומר הגבאי יונתן בן שמעון.

כמידי שנה, לפני יום הכיפורים יוקם מוקד מיוחד בו ישתתפו רבנים ורופאים מתוך בית החולים כרמל ומההנהלה ראשית. המוקד ייתן מענה רפואי והלכתי בשאלות אישיות וכלליות בנוגע לצום. בערב יום הכיפורים יוקדמו שעות הארוחות וכן תתקיים ארוחה חגיגית כסעודה מפסקת לפני תחילת הצום.

עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי בכרמל  מעדכן כי גם השנה יוקמו סוכות לטובת מבקרי ומאושפזי בית החולים. הסוכות יוקמו בכניסה הראשית לבית החולים בקומת הכניסה, בחניון מור ובבית החולים הישן לטובת מטופלי המחלקה הגריאטרית.

הרב יוסף ברדוגו מנהל עמותת  "אור כרמל" אומר כי "בימים אלו אנו מסיימים עוד שנה נוספת של פעילות ענפה בדירת החסד  "אוהל מנחם שהוקמה על ידי  המרכז הרפואי כרמל, מחלקת דת וכשרות של שרותי בריאות כללית בשיתוף העמותה ובסיוע הגברת הנכבדה שולה קופרשטוך. זכינו ברוך השם לארח בדירה במשך השנה החולפת עשרות אורחים ומשפחות מאושפזים והסיפורים הרבים רק מעידים על הצורך בדירה זו. בימים אלו הודות לתרומתו של מר אליעזר נודלמן הוקמה בדירה גם סוכה מרהיבה לעילוי נשמת אמו שושנה נודלמן ז"ל ".

בימי חול המועד סוכות תתקיים בבית החולים הישן ובמחלקה הגריאטרית שמחת בית השואבה ע"י ארגון "אור הכרמל" על מנת להביא את שמחת החג לבית החולים, כמו כן בחג שמחת תורה יעברו חניכי תנועת הנוער "בני עקיבא" וירקדו עם ספרי התורה במחלקות בית החולים

בחג הסוכות יתאפשר לכל באי בית החולים לברך ולקיים את מצוות ארבעת המינים. שיוצבו בכל קומה בבית החולים בתחנות  האחיות, בסוכות ובבית הכנסת. לקראת החגים התארגנו בבית החולים בסיוע המחלקה לדת וכשרות של הכללית בהנהלת רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר ונרכשו מחזורים חדשים לחגים וסידורים חדשים לימות החול.

בימים אלו מחלקת דת וכשרות של הכללית בשיתוף רבני הקהילה החרדית בחיפה  הקימו עירוב מהודר לכל מתחם בית החולים כרמל וסביבתו. הערוב כולל את דירת האירוח. את עבודות הקמת העירוב בפועל ביצע הרב ישראל ליפשיץ ובסיומם נבדק ואושר העירוב על ידי הרב מנחם לפקיבקר הרב ישראל רוזנטל, הרב יחיאל  במברגר והרב דוד שלמה זולדן.  "כך שכיום כל מלווה או חולה שמגיע לבית החולים כרמל יכול לטלטל בבית החולים ולצאת ולהיכנס ללא חשש כלל " מסביר הרב מאיר אינדיק רב בית החולים .

כחלק מהמאמץ לשפר ולשדרג את מערך הכשרות בכרמל יצא ביה"ח  במבצע נרחב בו הוטבלו כל כלי בית החולים ובנוסף הוכנסה מערכת ביומטרית חדישה וממוחשבת מהמתקדמות בעולם לכל הסירים במטבח ביה"ח, כך שהדלקת כל סיר מתבצעת על ידי מאושרים במערכת בלבד, והבישול נעשה ע"י בישול ישראל בלבד

 "בית הכנסת של כרמל יחד עם מגוון שירותי הדת החדשים שהכנסנו, מאפשרים שירותי דת ברמה הטובה והנעימה ביותר האפשרית לכל הבאים בשערי בית החולים" אומר רב בית החולים הרב מאיר אינדיק. אנו מצפים לקבל בברכה את כל הבאים להתפלל לקראת החגים ומאחלים לכל  לבית ישראל ולמאושפזי כרמל בפרט, שנה עם הרבה נחת אושר והכי הרבה בריאות ".

בצילום –  מימין רב הכללית הרב לפקיבקר, עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי, רב כרמל הרב אינדיק

וסגן רב הכללית הרב צבי הרשקוביץ

צילום ירון חזן

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.