ערנות לבבית

חייו של מטופל שפיתח אירוע לבבי חריף ניצלו תודות לערנותה של המנהלת האדמיניסטרטיבית והתעקשותן של הרופאות במרפאת כללית בטירת כרמל
הצלת חיים בטירת כרמל - נעמי, ד"ר גלית וסוזי
רצ"ב צילום: דוברות כללית

בשעת בוקר עמוסה פנה לסוזי דניאל, המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאת כללית בטירת כרמל, מטופל בן 46 ואשר ביקש להתקבל לטיפול כי אינו חש בטוב.  

סוזי ביררה באיזו תלונה רפואית מדובר ואז השיב כי זמן קצר קודם לכן, בעת שהתעורר משנתו, חש לחץ בחזה, סחרחורות, כאבי ראש וכעבור כמה דקות התכסה גם בזיעה, אבל הדגיש כי התופעות חלפו ועתה הוא מרגיש בסדר.

סוזי, שאמנם אינה רופאה או אחות, כבר עברה לא אחת תדרוכים הנתנים בכללית לכלל הצוות וכבר נחשפה ללא מעט אירועי בריאות במסגרת עבודתה ועל כן התעורר אצלה מיד חשש שמדובר בסימנים האופיניים לאירוע לבבי. היא הזדרזה להוביל את האיש לאחות – נעמי אילני ודיווחה לה על המידע שמסר.

נעמי האחות מיהרה לבצע בדיקות כולל תרשים א.ק.ג שהיה תקין, אמנם, אך בכל מקרה היא לא הסתפקה בכך והפנתה אותו לד"ר גלי קושניר אפשטיין בליווי הסבר על הסימנים והתוצאות. ד"ר קושרניר יחד עם גלית צמח – מנהלת המרפאה התרשמו שמצבו מצריך המשך טיפול ובדיקה במיון. המטופל סירב בהתחלה והתעקש לשוב לביתו כי חש בטוב, אך הרופאות לא ויתרו ולמזלו הרב עמדו על כך שיגיע לחדר מיון. בהגיעו לבית החולים בוצע א.ק.ג. נוסף שהיה לא תקין והוא הובהל לצינתור דחוף בשל אבחנה של התקף לב חמור. הגעתו לבית החולים במועד איפשרה הצלת חיים.

במהלך הלילה קיבלה סוזי הודעת פייסבוק מרעייתו שביקשה להודות לצוות מרפאת כללית על שהציל את חייו.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.