לראשונה בישראל: מכשיר רובוטי מדמה הליכה במרכז הרפואי בני ציון

מכשיר ה G-EO , הינו מכשיר רובוטי, ורסטילי, המאפשר מגוון של אימונים לתרגול הליכה, עליה במדרגות והליכה אחורנית. הטיפול מתבסס על עקרון של תרגול מסיבי, רפטטיבי ומכוון מטרה. לדברי מנהלת המכון לפיזיותרפיה במרכז הרפואי בני ציון אילונה יגר , "המכשיר מיועד להביא לידי ביטוי שינויים חיוביים, נוירופלסטים במערכת העצבים המרכזית ובכך לשפר את אותם התפקודים שתורגלו – הליכה וביצוע מדרגות"

מערכת ה G-EO הינה רכש חדש למחלקת השיקום במרכז הרפואי בני ציון, בתחום שיקום הניידות. מערכת ה G-EO באה לתת מענה לאנשים הסובלים ממגוון רחב של מחלות, כמו: שבץ, פרקינסון, פגיעות בעמוד השדרה וכן למגוון מקרים אורתופדיים. המערכת יכולה להתאים לאנשים במגוון רחב של רמות ניידות החל מריתוק לכיסא גלגלים ועד לאנשים המתניידים באופן עצמאי. הטיפול מתאים ויעיל יותר לאנשים שמצליחים ללכת עם רמות שונות של עזרה, או כאלה המרותקים לכיסא גלגלים עם רמות שונות של עזרה ומצליחים לשבת ללא תמיכה למשך 30 שניות לפחות.

מנהלת המכון לפיזיוטרפיה במרכז הרפואי בני ציון אילונה יגר , "המערכת מתרגלת הליכה, עליה וירידה במדרגות, הליכה במדרון והליכה אחורנית. הייחוד של המכשיר הינו מערכת הEND EFFECTOR , תנועת הגפיים נשלטת ונוצרת מכף הרגל ועולה כלפי מעלה".

המכשיר מאפשר תרגול פסיבי במצבים של שיתוק או חולשה קשה, אקטיבי נעזר, ואקטיבי במקרים של חולשה בינונית וזאת תוך התאמה לצרכי המטופל, ניתן לאמן תנועות ספציפיות במעגל ההליכה, כמו כן ניתן לשלוט על המדדים השונים ובהם אורך, גובה הצעד, CADENCE, מהירות, זווית קרסול, העברת המשקל ורמת נשיאת המשקל.

אילונה יגר , "קיימת אפשרות להוסיף גם גירוי חשמלי לשיפור הפעלה שרירית בזמן ההליכה. החיבור למכשיר קל ומהיר, כ 5 דקות. דבר המאפשר ניצול מקסימלי של זמן הטיפול לצורך האימון עצמו. השימוש במכשיר מאפשר למטופל ללכת ללא עזרה בצורה יעילה יותר ולזמן ארוך יותר".

צילום: המכון לפיזוטרפיה, המרכז הרפואי בני ציון

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.