"אנו עומדים כאן בטקס יום השואה כדי להזכיר לכולם שאנחנו לא שוכחים ולא סולחים"

כך אמר מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר שמעון סבג בטקס שערכה היום עמותת יד עזר לחבר ברחבת יד לניצול בבית החם של העמותה "אני חושב שהיום הזה הוא יום מיוחד לעם היהודי", אמר שמעון סבג מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר בפתח דבריו. "אני עצמי פוגש יום יום, שעה שעה את השורדים, מסייע להם, אבל בעיקר הם אלה שמחזקים אותי ואת כל העם הזה. בזכותם אנו עומדים כאן היום ומבינים כי אלמלא הלחימה שלהם וכח ההישרדות שלהם לא היה לנו כאן כלום". הטקס החל בהדלקת משואת הזיכרון לזכר יהדות טרנסניסטיריה באמצעות שש ניצולות שואה: מאניה הרמן, חיה כספי, סופי ליבוביץ, נעמי ליכטהויז, פאני נתנזון, פאני זילקוביץ, יחד עם מנכ"ל העמותה שמעון סבג. בטקס השתתפו השר לענייני מודיעין אלי כהן, סגן השר במשרד ראש הממשלה פאטין מולה, דוד פרלומטר מנכ"ל אינטל לשעבר, ראש עירית חיפה לשעבר יונה יהב, סגן ראש העיר דוד עציוני. ח"כ לשעבר וראש עירית קרית ים שמואל סיסו, סגן השר ירון מזוז, הגברת יהודית סץ סגנית מנהלת הרווחה בשגרירות הנוצרית המסייעת רבות לעמותה, מפקד משטרת חיפה ניצב משנה אמרי גולדשטיין ומאות ניצולי שואה. לאחר סיפורה האישה של ניצולת השואה הגברת מאניה הרמן, שבמהלכם נראה השר אלי כהן מזיל דמעה, שמענו בזה אחרי זה את האורחים. יונה יהב סיפר על ההכרות הראשונה, לפני 25 שנים עם שמעון סבג. השר אלי כהן דיבר על התרומה האדירה של מפעל החיים של יד עזר לחבר לטובת ניצולי שואה ועל הצורך לסייע למפעל הזה. סגן ראש עירית חיפה דוד עציוני דיבר על התרגשותו הרבה מהאירוע כל פעם מחדש. "אני מצדיע לשורדים ומצדיע לאלה שלא שוכחים", הוא אמר. אחרי קריאת קדיש על ידי ניצולי השואה יעקב גרוסמן ושלום שטמברג, אל מלא רחמים מפי החזן חיים גרינשטיין. סבג סיים האירוע בהוקרת תודה לניצולי השואה והזמין את הגברת מרים ליניאל בת ה-100 ששרדה את מחנה ההשמדה אושוויץ, שלום שטמברג ששרד את גטו ורשה ואת מחנה ההשמדה אושוויץ וטובה רינגר בת ה-101 שלא יכלה להתאפק ושיבחה את סבג אותו כינתה "האבא שלנו" שבזכותו אנחנו יכולים לעלות חיוך כל בוקר. האירוע הסתיים בהצדעה של פיקוד העורף לעמותת יד עזר לחבר, שבשנה האחרונה שנת הקורונה עבדו יחד בקביעות.

כך אמר מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר שמעון סבג בטקס שערכה היום עמותת יד עזר לחבר ברחבת יד לניצול בבית החם של העמותה

"אני חושב שהיום הזה הוא יום מיוחד לעם היהודי", אמר שמעון סבג מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר בפתח דבריו. "אני עצמי פוגש יום יום, שעה שעה את השורדים, מסייע להם, אבל בעיקר הם אלה שמחזקים אותי ואת כל העם הזה. בזכותם אנו עומדים כאן היום ומבינים כי אלמלא הלחימה שלהם וכח ההישרדות שלהם לא היה לנו כאן כלום".

הטקס החל בהדלקת משואת הזיכרון  לזכר יהדות טרנסניסטיריה באמצעות שש ניצולות שואה: מאניה הרמן, חיה כספי, סופי ליבוביץ, נעמי ליכטהויז, פאני נתנזון, פאני זילקוביץ, יחד עם מנכ"ל העמותה שמעון סבג.

בטקס השתתפו השר לענייני מודיעין אלי כהן, סגן השר במשרד ראש הממשלה פאטין מולה, דוד פרלומטר מנכ"ל אינטל לשעבר, ראש עירית חיפה לשעבר יונה יהב, סגן ראש העיר דוד עציוני. ח"כ לשעבר וראש עירית קרית ים שמואל סיסו, סגן השר ירון מזוז, הגברת יהודית סץ סגנית מנהלת הרווחה בשגרירות הנוצרית המסייעת רבות לעמותה, מפקד משטרת חיפה ניצב משנה אמרי גולדשטיין ומאות ניצולי שואה.

לאחר סיפורה האישה של ניצולת השואה הגברת מאניה הרמן, שבמהלכם נראה השר אלי כהן מזיל דמעה, שמענו בזה אחרי זה את האורחים. יונה יהב סיפר על ההכרות הראשונה, לפני 25 שנים עם שמעון סבג. השר אלי כהן דיבר על התרומה האדירה של מפעל החיים של יד עזר לחבר לטובת ניצולי שואה ועל הצורך לסייע למפעל הזה. סגן ראש עירית חיפה דוד עציוני דיבר על התרגשותו הרבה מהאירוע כל פעם מחדש. "אני מצדיע לשורדים ומצדיע לאלה שלא שוכחים", הוא אמר.

אחרי קריאת קדיש על ידי ניצולי השואה יעקב גרוסמן ושלום שטמברג, אל מלא רחמים מפי החזן חיים גרינשטיין. סבג סיים האירוע בהוקרת תודה לניצולי השואה והזמין את הגברת מרים ליניאל בת ה-100 ששרדה את מחנה ההשמדה אושוויץ, שלום שטמברג ששרד את גטו ורשה ואת מחנה ההשמדה אושוויץ וטובה רינגר בת ה-101 שלא יכלה להתאפק ושיבחה את סבג אותו כינתה "האבא שלנו" שבזכותו אנחנו יכולים לעלות חיוך כל בוקר. האירוע הסתיים בהצדעה של פיקוד העורף לעמותת יד עזר לחבר, שבשנה האחרונה שנת הקורונה עבדו יחד בקביעות.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.