המשטרה נערכת לקראת הפסח

משטרת ישראל ומתנדבי יחידות החילוץ של המשטרה, ערוכים למתן שירות ומענה לציבור בחופשת הפסח ובימי "בין הזמנים" המאופיינים, בריבוי מטיילים הפוקדים את אתרי הטבע, הפארקים, הנחלים ומסלולי ההליכה .
בתוך כך, שוטרי התנועה יתפרסו לאורך הצירים הראשיים ויסייעו לציבור בהזרמת התנועה, כוחות משטרה יגבירו את האבטחה בפארקים, במרכזי הבילוי והקניות וכן יחידות החילוץ יפעלו לסיוע למטיילים בעת הצורך.
להלן מספר דגשים והמלצות לציבור המטיילים לתנועה בטוחה וחזרה הביתה בשלום:
? יש לתכנן את מסלול הטיול בהתאם לתנאי מזג האוויר ולשעות בהן צפוי עומס החום. ? יש להתאים את המסלול ליכולת הפיזית של כלל משתתפי הטיול (ילדים וקשישים). ? יש לתכנן את אורכו של המסלול ומשך הטיול, כך שיסתיים לפני רדת החשיכה. ? יש להצטייד בכמות מתאימה של מים (לפחות 4 ליטר לכל מטייל) עקב מזג האוויר החם. ? לבוש מתאים: נעלים סגורות, כובע, קרם הגנה. ? יש להצטייד בטלפון סלולארי ואמצעי הטענה נייד (להימנע מהפעלת אפליקציות "גוזלות" סוללה). ? יש לעדכן קרובים בדבר המסלול, מועד תחילת הטיול והצפי לסיומו. ? יש לנוע בשבילים מסומנים בלבד ולתכנן לינה בחניון מוסדר. ? יש להצטייד במפה מעודכנת. ? אכילה קלה במהלך הטיול, פחות ממתקים ומלוחים ויותר פירות. ? זכרו: אנחנו אורחים בטבע, החיות והצמחים היו שם קודם ויהיו שם גם אחרינו, שמרו עליהם. ?יש לנוע בשבילים מסומנים בלבד ולשים דגש מיוחד לסימוני שדות מוקשים. ? יש להצטייד בפנסים וסוללות נוספות. ? יש לנהוג בזהירות, לחגור חגורות בטיחות, להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך, ולהקפיד על נסיעה רק בכבישים סלולים ומוסדרים. ? במהלך נסיעות ארוכות, יש להקפיד על עצירות להתרעננות, במקומות מוסדרים ובטיחותיים בלבד.
באירוע חירום בשטח: יש להתקשר למוקד 100 של המשטרה ולפעול על פי הנחיית המוקד. אם אין קליטה, יש לנסות להגיע בבטחה למקום גבוה ולהתקשר.
? למקרה שיידרש סיוע משטרתי בהול הכרוך באיתור, יש להתקין בטלפון הנייד את היישומון "100 חירום" בקישורית : play.google.com/store/apps/details?id=il.gov.police.policealert המסייעת באיתור תוך זמן קצר והגעת כוחות החילוץ .
משטרת ישראל מאחלת בילוי מהנה ובטוח. צילום: דוברות המשטרה

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.