פסל הלייק הכי גדול בעולם, צבוע בזהב ושוקל לא פחות מ – 12 טון, הוצב בנוף הגליל כמחווה לחיילי צה"ל

ל הלייק הכי גדול בעולם, צבוע בזהב ושוקל לא פחות מ - 12 טון, הוצב בנוף הגליל כמחווה לחיילי צה"ל
ל הלייק הכי גדול בעולם, צבוע בזהב ושוקל לא פחות מ - 12 טון, הוצב בנוף הגליל כמחווה לחיילי צה"ל

אטרקציה בנוף הגליל: פסל לייק נוצץ הכי גדול בעולם מוקדש לחיילי צה"ל במלחמת 'חרבות ברזל'.  גובהו  של הפסל  6.5 מטרים ומשקלו לא פחות מ – 12 טון .קונספט היצירה המרהיבה ביופייה מורכב משני אלמנטים מייצגים את מדינת ישראל: היוצר הוא ארקדי מרשק, פסל עולה חדש מאוקראינה שמייצג את העלייה ויישוב הארץ והחומר ממנו עשוי הפסל הוא אבן חברון שמייצגת את השורשים העמוקים של ההיסטוריה של עם ישראל בעיר בה קבורים אבותינו במערת המכפלה.

הפסל הנוצץ בדמות לייק (אהבתי) הוצב ביום שישי האחרון בנופארק, הפארק העירוני המושקע של נוף הגליל, אחד היפים בארץ. מהעירייה נמסר כי על רקע המלחמה, הלייק מוקדש לחיילי וחיילות צה"ל בהצדעה.

יוצר הפסל, ארקדי מרשק עלה לארץ רק לפני כשנה וחצי מאודסה בעקבות המלחמה באוקראינה. הוא  עבד על היצירה במשך שלושת החודשים האחרונים וביתר שאת עם פרוץ הלחימה בעזה לאחר שראש העיר, רונן פלוט ביקש להקדיש את היצירה לחיילי וחיילות צה"ל ולכוחות הביטחון כאות הערכה על גבורתם בהתגייסות למען מדינת ישראל ואזרחיה במלחמת 'חרבות ברזל' :"האומן סיים את היצירה בנר הראשון של חנוכה, הזהב הנוצץ על ציפוי הלייק רק מעצים את מסר האור הגדול שמפיצים חיילי וחיילות צה"ל, כוחות הביטחון וכל העוסקים בשמירה על מדינת ישראל ואזרחיה" אמר ראש העיר, רונן פלוט.

הפסל ארקדי מרשק:"כשעליתי לארץ בסוף שנת 2022 השארתי מאחורי פסלים גדולים שעיצבתי באודסה, חלקם זכו בפרסים בינלאומיים, אבל פסל הלייק של נוף הגליל הוא הכי משמעותי בעיניי. התעקשנו על אבן מחברון למרות הקושי בהובלה, האבן הגיעה ב – 5 חתיכות שמשקלן 15 טון מהם יצרתי את הפסל.  לא התפשרנו גם על ציפוי הזהב, השתמשנו באבקת זהב ושרף אפוקסי שמשמש בדרך כלל לציפוי תכשיטים".

עיריית נוף הגליל מזמינה את אזרחי ישראל להגיע לפארק ולהתרשם מן הפסל :" זהו פסל הביג לייק הכי גדול בעולם למיטב ידיעתנו ואין יותר ראויים לו מחיילי וחיילות צה"ל – האור הגדול שלנו" סיכם ראש העיר, רונן פלוט.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.