תנועת אומ"ץ קוראת להרחיב את הצעת החוק לביטול אזרחות מי שהורשע במעשה טרור

תעודת זהות ודרכון

ועדת הכנסת צפויה לדון בקרוב בהצעת חוק לשלילת אזרחותם של פעילי טרור ∙ על-פי הנוסח הקיים, רק מי שהוכח כי קיבל תגמול מהרשות הפלסטינאית יאבד את אזרחותו ∙ יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "יש לאפשר שלילת אזרחות של כל אדם שהורשע במעשה טרור"

החוק לביטול אזרחות או תושבות של פעילי טרור צפוי לעלות על שולחנה של ועדת הכנסת. תנועת אומ"ץ מציעה להרחיב את ההגדרה הכלולה בחוק, על-מנת שיספק מענה הולם למציאות הביטחונית.
נציגי אומ"ץ בוועדות הכנסת – שלמה קלדרון, יו"ר לשכת המבקרים הפנימיים בישראל לשעבר, ועו"ד מוטי שנאבל – בחנו את הנוסח הקיים של הצעת החוק, והצביעו על סעיף שעלול להוות מכשול: המטרה המוצהרת של החוק היא "לקבוע הליך ייעודי לביטול האזרחות או הרישיון לישיבת קבע בישראל והרחקתו מישראל של מי שנדון למאסר בפועל בעקבות הרשעה בביצוע מעשה טרור", אולם בהמשך מופיע משפט המסייג זאת: "והוכח שהוא מקבל תגמול בעד מעשה טרור מהרשות הפלסטינאית או מטעמה".
בעקבות זאת פנו פליצ'ה פלד, יו"ר תנועת אומ"ץ, ועו"ד יצחק מינא, יו"ר המועצה הציבורית של התנועה, אל ח"כ אופיר כץ, יו"ר ועדת הכנסת. "אנו ממליצים לשנות את החוק ולציין בהדגשה כי יחול על מי שהורשע במעשה טרור, גם אם לא הוכח כי הוא מקבל תגמול מהרשות הפלסטינאית".
פליצ'ה פלד הדגיש כי לכל מדינה קיימת הזכות להעניק אזרחות או רישיון לישיבת קבע רק למי שלא חותרים תחת קיומה. נציגי אומ"ץ בוועדות הכנסת ימשיכו לעקוב אחרי הדיונים בוועדה סביב הצעת חוק משמעותית זו.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.