תנועת אומ"ץ: כל האחראים לאסון הנורא במירון חייבים להתפטר מיד

ראשי התנועה פנו ליועצת המשפטית לממשלה בדרישה כי תפעל ליישום המסקנות האישיות של ועדת החקירה ∙ יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "לא יעלה על הדעת שמי שהביאו למותם של 45 בני אדם ימשיכו כאילו כלום לא קרה" ∙ התנועה קוראת גם לחקירה פלילית מידית כנגד גורמי המקצוע שאישרו את ההילולה למרות כשלי הבטיחות

מסקנות ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון מירון נחרצות וחד-משמעיות. תנועת אומ"ץ, הנאבקת למען מנהל תקין וטוהר מידות, קוראת לכל האשמים במחדל המזעזע חייבים להתפטר מתפקידם באופן מידי. בנוסף פנו ראשי התנועה, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא, ליועצת המשפטית לממשלה על-מנת שתפעל בהתאם לסמכותה ליישם את המלצות ועדת החקירה.
"לא יעלה על הדעת שמי שהביאו למותם של 45 בני אדם ימשיכו כאילו כלום לא קרה", הבהיר פליצ'ה פלד. הדרישה להתפטרות או הדחה נוגעת לכל מי שעל-פי קביעת הוועדה "התעלמו מהתרעות חוזרות ונשנות והושפעו לרעה מאינטרסים פוליטיים".
"קצין שנכשל מודח מהצבא, ואילו פוליטיקאים שנקבע על-ידי ועדת חקירה ממלכתית כי מעלו בתפקידם ובחובה לשמור על שלום הציבור יישארו בתפקידם?" תהה פליצ'ה פלד.
באומ"ץ שיבחו את חברי הוועדה, השופטת דבורה ברלינר, הרב מרדכי קרליץ והאלוף במיל' שלמה ינאי, על העבודה היסודית ועל הדוח הנוקב. התנועה התחייבה לפעול בנחישות על-מנת שהמסקנות לא יישארו על הנייר. בפניית ראשי אומ"ץ ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה הועלתה גם הדרישה להורות מיד על חקירה פלילית כנגד גורמי המקצוע שאפשרו את קיום הילולת רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר 2021 למרות כשלי הבטיחות המובהקים. החקירות הפליליות הוקפאו עקב עבודת ועדת החקירה, וכעת דורשים באומ"ץ להורות על חידושן.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.