תנועת אומ"ץ דורשת מהממשלה לקבוע לוח זמנים להשבת תושבי הצפון והדרום לבתיהם

ישראל במלחמה
ישראל במלחמה

יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "אוזלת היד של קברניטי המדינה בלתי נתפשת"  בתנועה דורשים מתווה מסודר שיאפשר לתושבים לתכנן את עתידם, ובפרט את שנת הלימודים הקרובה חצי שנה מתחילת המלחמה, כ-125,000 ישראלים עדיין נאלצים לחיות מחוץ לביתם  

ה-7/10 חשף חולשות רבות במערכות קריטיות. מדינת ישראל התקשתה למצוא פתרונות למאות האלפים שנאלצו לפנות את בתיהם. למעלה מחצי שנה אחרי, רבבות ישראלים עדיין לא יכולים לחזור הביתה ולחיים נורמליים. בתנועת אומ"ץ נרתמים לעזרתם ודורשים מממשלת ישראל לקבוע לוח זמנים מסודר להשבת כל אזרחי המדינה לבתיהם.

"לא ייתכן שחבלי ארץ שלמים עומדים נטושים זמן כה רב, ואיש אינו טורח לגבש מתווה לפתרון מקיף", אמרו ראשי אומ"ץ, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, עו"ד יצחק מינא. השניים הביעו זעזוע מקריסת המערכות הציבוריות הרלוונטיות: "אוזלת היד של קברניטי המדינה בלתי נתפשת".

השהות המתמשכת במלונות ובדירות שכורות זמניות מונעת מהורים להעניק לילדיהם מסגרות חינוך יציבות. נזק נוסף הוא התפוררות הקהילות שהתפזרו באזורים שונים. פליצ'ה פלד הדגיש כי לא מדובר "רק" בתושבים אלא גם בבעלי העסקים, שאיש אינו מטה אוזן לזעקתם. כדוגמה הוא ציין כי לדיון בוועדת הכנסת לפיתוח וחיזוק הנגב והגליל שנועד לעסוק בפיצוי הראוי לעסקים הגיע רק חבר כנסת אחד.

היו"ר פלד ועו"ד מינא מוסיפים ומדגישים בפניה אישית לראש הממשלה והקבינט המצומצם כי "למעלה מ-100,000 ישראלים עקורים מבתיהם זה למעלה מחצי שנה, עקב התמהמהות ההולכת וגוברת בביצוע החלטותיה של הממשלה. מכך עולה כי תושבי הנגב והגליל שבעים מלשמוע הבטחות שווא. עליך כראש הממשלה לעשות צעד אמיץ ולהשיב את התושבים באופן מיידי לבתיהם תחת אבטחתם של לוחמי צה"ל".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.