תנועת אומ"ץ דורשת מהיועצת המשפטית לממשלה לבחון את חוקיות הגדלת התקציבים לחרדים

יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד
יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד

יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "הגיעה העת לעצור את הסחף ואת שוד הקופה הציבורית" התנועה התריעה כבר בספטמבר מפני העלות העצומה של הבטחות נתניהו למפלגות החרדיות אומ"ץ קוראת לחלוקה שוויונית והוגנת יותר של תקציב המדינה

עד סוף החודש צפויה הכנסת לאשר את תקציב המדינה לשנים 2023-2024 – תקציב שכולל סכומי עתק למוסדות החברה החרדית. בתנועת אומ"ץ מגדירים את כניעת ראש הממשלה נתניהו למפלגות החרדיות כ"שוד הקופה הציבורית" וקוראים לעצור את הסחף.

ראשי התנועה, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, עו"ד יצחק מינא, דורשים מהיועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, לבחון את חוקיות התופעה. יש לציין כי כבר בספטמבר האחרון, פנתה אומ"ץ אל היועמ"שית בעקבות פרסומים על סיכומים בין נתניהו לבין ראשי ש"ס, אגודת ישראל ודגל התורה. התנועה העלתה אז את החשש שמא מדובר בשוחד בחירות לכאורה, ובכל מקרה מדגישים באומ"ץ כי מדובר במעשה פסול מבחינה ציבורית ומוסרית.

"יש למנוע לאלתר את הסחרור שבאובדן מיליארדי שקלים", אמר פליצ'ה פלד. "כספים אלה היו יכולים להיות מחולקים בצורה שוויונית יותר, למטרות כגון ארגוני אזרחים ותיקים, ניצולי שואה, ארגוני נכים, בתי חולים וכיו"ב". בנוסף הוא ציין כי התיאבון של הפוליטיקאים החרדים רק הולך וגובר, ואיתו הלחץ על נתניהו עקב האיום בהפלת הממשלה. הדוגמה האחרונה להסטת תקציבים למוסדות שתרומתם למדינה מוטלת בספק היא דרישתו של השר גולדקנופף להעביר 600 מיליון ₪ נוספים למוסדות לימוד חרדיים שאין בהם לימודי ליבה בסיסיים.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.