צבת הים החומה ״תורון״, שנמצאה פגועה מול חופי תל אביב , הושבה היום לטבע

צפו: צבת הים החומה ״תורון״, שנמצאה פגועה מול חופי תל אביב , הושבה היום לטבע על ידי משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים.
הבוקר (ה) זכו שוטרי יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל ביחד עם פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים , לשחרר חזרה לטבע בלב הים מול חופי תל אביב, צבת ים , שטופלה ושוקמה במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים.
צבת הים החומה ״תורון״, נמצאה בחודש יוני השנה בים מול חופי תל אביב , כשהיא מסובכת באחת הגפיים הקדמיות שלה בחוט דייג והגפה של נפוחה מאוד. אזרח עירני דיווח על כך מיד למוקד החירום של רשות הטבע והגנים ובמקביל שוטרי השיטור הימי של משטרת ישראל, אשר היו בפעילות שגרתית במקום, הבחינו במתרחש, מיהרו להעמיס את הצבה לסירתם והעניקו ל״תורון״ טיפול ראשוני , עד למסירתה לידי פקחי רשות הטבע והגנים , אשר העבירו אותה למרכז להצלת צבי ים של הרשות.
במרכז הארצי להצלת צבי ים ערכו ל״תורון״ סדרת בדיקות וטיפול מקצועי מציל חיים לרבות השגחה וטיפול בחדר טיפול נמרץ. עם השלמת שלב הטיפול המציל חיים , הועברה לבריכה בחצר הטיפולים להמשך טיפול והשגחה רפואית עד החלמתה המלאה ושחרורה היום לביתה הטבעי, כשהיא כשירה לחזור לים.
מהמשטרה נמסר: "פעילות הצלת חיים בים, הן של בני אדם והן של בעלי חיים, הנה מהמעלה הראשונה ולשמה אנו פועלים סביב השעון"
מרשות הטבע והגנים נמסר: ״אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם הציבור שמגלה עירנות לצבי ים במצוקה ומודים למשטרת ישראל והשיטור הימי, שהינם גורם משמעותי בסיוע לשמירת טבע בתווך הימי.״ בתוך כך מדגישים ברשות כי בכל מקרה בו נתקלים בצב ים פצוע על חוף הים או בלב ים יש לדווח על כך מיידית לרשות הטבע והגנים באמצעות מוקד הפעיל 24 שעות ומספרו 3639* על מנת שיוכלו לטפל בכל מקרה באופן המקצועי והמתאים ביותר. חשוב ביותר לא לנסות להסיר את הפסולת או/רשתות הדייג מהצבים לבד וגם לא להחזירם חזרה לים מבלי שנבדקו קודם על ידי פקחי רשות הטבע והגנים והמרכז להצלת צבי ים.
מצ״ב סרטון ותמונות – קרדיט דוברות המשטרה ורשות הטבע והגנים.
www.dropbox.com/s/5p0pplfhgf4mkcc/%D7%A9%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%A8%20%D7%A6%D7%91%D7%AA%20%D7%99%D7%9D%20%D7%A9%D7%99%D7%98%D7%95%D7%A8%20%D7%99%D7%9E%D7%99%20%D7%AA%27%27%D7%90%2017.10.2019.mp4?dl=0

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.