נשיקה ענקית – אונית הקרוזים הגדולה ביותר שהגיעה אי פעם לישראל, והאוניה הראשונה אי פעם המונעת בגז טבעי, נכנסה לפנות בוקר לנמל חיפה
בשיאה של עונת קרוזים שלא היתה כמותה בישראל, נקבע שיא נוסף עם כניסתה של AIDAcosma, האוניה עם ציור השפתיים בחרטום, לנמל חיפה

נשיקה ענקית - אונית הקרוזים הגדולה ביותר שהגיעה אי פעם לישראל, והאוניה הראשונה אי פעם המונעת בגז טבעי, נכנסה לפנות בוקר לנמל חיפה
קרדיט לצילום: גיאודרונס

הרבה אוניות ענק ביקרו השנה בנמל חיפה, אבל כזו עוד לא היתה. עם משקל של 184,000 טון, אורך של 337 מטר, 20 קומות, 17 מסעדות, 23 ברים וקיבולת של עד 6,654 נוסעים, אוניית הענק AIDAcosma נכנסה לפנות בוקר לנמל חיפה וקבעה שיא כאוניית הקרוז הגדולה ביותר שנראתה בישראל. האוניה, שהושקה בשנת 2021, נבנתה במספנות בפאפנבורג גרמניה, בעלות מוערכת של 950 מיליון דולר. חברת הקרוזים AIDA, הידועה בשל ציור השפתיים בחרטום האוניות שלה, היא חלק מתאגיד הקרוזים CARNIVAL, ומהווה את דגם האוניות הגדול ביותר שמפעילה קרניבל ברחבי העולם.
ה-AIDAcosma היא גם האוניה הראשונה המונעת בגז טבעי (LNG) שהגיעה לישראל אי פעם , והיא כיום אחת מתוך 9 אוניות קרוז בעולם המונעות באמצעות גז טבעי.
האוניה, ועליה כ-4500 תיירים ו-1,500 אנשי צוות הגיעה הבוקר לביקור בישראל כחלק ממסע של האוניה שהתחיל לפני שבוע בברצלונה, עבר במלטה ויוון, וימשיך אחרי חיפה ישירות לתעלת סואץ, ים סוף והמפרץ הפרסי, ויסתיים ב-20 בנובמבר באבו-דאבי. במהלך חודש המונדיאל תפליג האוניה בין דובאי, אבו דאבי ודוחא בקטאר.
הסוכנים בישראל של חברת AIDA וקרניבל אירופה היא ״א.מ.א. סוכנויות ים מאוגדות״

הגעת הAIDAcosma לנמל חיפה מתחילה חודש מרתק נוסף בנמל במהלכו תצטרף Norwegian Cruise Line לרשימה הארוכה של חברות (סך הכל 9 חברות שונות) שבחרו השנה בחיפה כנמל בית, והתחילו וסיימו את ההפלגות שלהן בחיפה. Norwegian תביא לישראל להחלפת נוסעים את ה- Norwegian Epic – אוניה גדולה של כ-4000 נוסעים. חברת מנו ספנות ו-MSC ימשיכו גם הן בהפלגות מחיפה במהלך כל חודש נובמבר.
בנמל חיפה מדווחים כי חודש אוקטובר שהסתיים קבע שיא חודשי של כל הזמנים עם 84,328 נוסעים שעברו בטרמינל. 59,475 מהם היו ישראלים ותיירים שהתחילו או סיימו את ההפלגות בנמל חיפה, ו-24,853 תיירים שהגיעו לסיורים בישראל על אוניות שעצרו בחיפה לתקופה של בין יום אחד לשלושה ימים.

מנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה: "הבטחנו בתחילת השנה, מיד עם הסימנים הראשונים להיחלשותה של הקורונה, להביא אוניות קרוז רבות עבור הישראלים, עבור העיר חיפה ועבור מדינת ישראל. אני שמח שעמדנו במשימה, ושנת 2022 תהיה, ובהפרש גדול, השנה המוצלחת ביותר עבור נמל חיפה בתחום הנוסעים והתיירים. את התנופה הזו צריך להמשיך לקראת 2023 שנראית כבר כקפיצת מדרגה נוספת. התיירים המגיעים באוניות לחיפה, או טסים לישראל בכדי לטייל בה ואז לעלות להפלגה הם 100% תיירים שמשאירים המון כסף בישראל ונותנים תעסוקה לאלפי אנשים"
זוהר רום, מנהל הקרוזים בנמל חיפה: "תמיד מרגש לראות שיא חדש נשבר, ובוודאי לראות אוניית ענק שכזו מבקרת את חיפה ואת ישראל עם אלפי תיירים. יש לנו יכולת להמשיך ולגדול, ולהביא עוד אוניות עבור ישראלים ותיירים שרוצים לעלות על האוניות בחיפה, וכן להביא עוד הרבה תיירים לישראל. חברות הקרוזים העולמיות נותנות בנו אמון ונמל חיפה נמצא חזק בתוכניות שלהן גם לעתיד. 400,000 נוסעים ותיירים יעברו השנה בנמל חיפה וזו הזדמנות טובה להודות לעוסקים במלאכה בטרמינל של נמל חיפה בניהולו של ירון קליין והצוות שלו: אמיר בלנק, גיא אבוקרט, תומר רוימי וריטה צ'רני".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.