מבצע ׳אביב מוגן’- פעילות משטרת ישראל במהלך חג הפסח בצל נגיף הקורונה

אמש לאחר אישור הממשלה, עודכנו ונכנסו לתוקפן התקנות לשעת חירום להגבלת התנועה ובכדי לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל בתקופת חג הפסח. התקנות כוללות הגבלות נוספות של היציאה למרחב הציבורי, עד לאחר החג וכן הגבלות נוספות החל מהיום בצהריים ועד למחר בבוקר.
בהתאם, משטרת ישראל הרחיבה משמעותית את פעילות האכיפה ברחבי הארץ בדגש על מחסומים, בידוקים וסיורים בתוך הערים ובמרחב הבינעירוני. בשעות הקרובות תוגבר משמעותית פעילות האכיפה המשטרתית בכדי למנוע יציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי ומעבר בין ישובים בניגוד לתקנות.
נוכח מצב החירום הלאומי הנוכחי ובכדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע הדבקה המונית, עיקר הפעילות המשטרתית תתמקד באכיפת התקנות לשעת חירום וצו בריאות העם. אנו מחדדים לציבור ומזכירים כי *ימי החג אינם מקנים חסינות מפני הידבקות בנגיף הקורונה לאף אדם – ולכן הפעם כל אחד חוגג את חג הפסח בביתו ובחיק משפחתו הגרעינית*.
בשעה שאזרחי ישראל ישבו בשולחן החג וישהו בביתם, אלפי שוטרי משטרת ישראל, שוטרי מג״ב ומתנדבים, בסיוע מאות חיילי צה״ל, יתפרסו בכל רחבי הארץ בכדי לאכוף את התקנות ולשמור על שלום הציבור ובריאותו.
היום המשטרה תגביר עוד את הפעילות היזומה לפיקוח ואכיפה, הן במרחב הבינעירוני והן בתוך הישובים עצמם. שוטרי אגף התנועה של משטרת ישראל יתפרסו בצירים הבינעירוניים ובכניסות לערים ויקימו מחסומים. בנוסף תבצע המשטרה מחסומים מדלגים וסיורים בתוך הישובים, זאת במטרה למנוע התקהלות ויציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי או למקום אחר שנאסר בתקנות. *אנו קוראים לציבור לחגוג את חג הפסח בבית. נסיעה לחיק המשפחה המורחבת מחוץ לבית המגורים- אסורה ומהווה הפרה של התקנות*.
במהלך ימי חג הפסח, פעילות המשטרה תימשך בכל רחבי הארץ, מהיבשה מהאוויר ומהים, זאת בכדי לוודא שהתקנות מיושמות בשטח. המשטרה לא תאפשר ניצול של ימי החג לשיבוש המאבק הלאומי בהתפשטות בנגיף, ולכן כל חריגה מהתקנות תטופל בהתאם. *נזכיר כי גם במהלך ימי החג, חל איסור מוחלט לצאת לטיולים, לנופשים או לבילויים כלשהם מחוץ למרחב הביתי.*
מפרידים בין מידע לחירום*: בעת כל אירוע חריג המצריך התערבות וטיפול משטרתי, יש ליצור קשר מיד עם מוקד החירום של המשטרה – מוקד 100. לקבלת מידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם מוקד המידע הארצי של המשטרה – מוקד 110.
המשטרה קוראת לציבור: נשמעים להנחיות- מצילים חיים! לכן את הפסח הזה חוגגים בטוח, בבית, למען הבריאות של כולנו.
בנימה אישית ובצל המציאות המורכבת והחריגה שנכפתה על כולנו, משטרת ישראל מאחלת לכל בית ישראל חג פסח שמח, בטוח ובריא. —— מצ״ב לשימושכם: -סרטון מפעילות כוחות המשטרה הבוקר, ערב חג הפסח ברחבי הארץ.
www.dropbox.com/s/en2janm7iu1z0y5/%D7%94%D7%99%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA%20%D7%A2%D7%A8%D7%91%20%D7%A4%D7%A1%D7%97%2008.04.20.mp4?dl=0
תמונות של כבישי ישראל הבוקר מסיור אווירי של המסוק המשטרתי ברחבי הארץ.
-תמונות מפעילות האכיפה המשטרתית הבוקר ערב חג הפסח ברחבי הארץ.
קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.