לאחר שהשר ארבל נעתר לבקשת הוריו של סדריק גרין ז"ל, באומ"ץ מברכים – ותוהים: "האם חייל צריך למות כדי שהוריו יקבלו אזרחות?"

תעודת זהות ודרכון

שר הפנים הנחה את רשות האוכלוסין לסייע להוריו של סדריק גרין ז"ל שנפל באסון קריסת המבנים בעזה תנועת אומ"ץ מברכת את השר ארבל, ותוודא כי היוזמה אכן מיושמת בפועל יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "יש עוד מקרים דומים. על המדינה להעניק אזרחות לכל מי שילדיו משרתים בצה"ל"  

סיפורו של סדריק גרין, שנפל ברצועת עזה באסון קריסת המבנים, ריגש ישראלים רבים. סדריק ז"ל – שהוריו הגיעו מהפיליפינים והוא עצמו נולד כאן, עבר ילדות לא פשוטה ונלחם כדי להפוך ללוחם – קיבל אזרחות בזכות השירות בצה"ל, אולם אביו גורש לפיליפינים כבר לפני שנים רבות.

בעקבות מותו של סדריק, הנחה שר הפנים משה ארבל את רשות האוכלוסין להעניק אזרחות לאם, שחיה כאן בארץ, וגם לאב שהגיע להלוויה. ראשי אומ"ץ – היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא – מברכים את היוזמה של השר ארבל, ובמקביל מותחים ביקורת: "האם חייל צריך למות כדי שהוריו יקבלו אזרחות?"

פליצ'ה פלד ציין כי ישנם עוד מקרים רבים דומים של ילדי עובדים זרים המשרתים בצה"ל, והוריהם לא מטופלים כראוי על-ידי רשות האוכלוסין. "מי ששולח את ילדו לצבא, ומוכן להקריב את היקר לו מכל, ראוי להיות אזרח ישראל", אמר פלד. "על המדינה לחבק את מי שקשרו את גורלם ואת גורל ילדיהם בגורלנו, בקשר האמיץ וההדוק ביותר הקיים, ובפרט בעת הזאת".

בנוסף, הבהירו באומ"ץ כי בכוונת התנועה לוודא כי הנחיית השר ארבל ממומשת, ובזמן קצר, כך שהוריו של סדריק ז"ל אכן יהפכו לאזרחים לכל דבר.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.