הפרקליטות הגישה שישה כתבי אישום נוספים בגין גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור

הפרקליטות הגישה שישה כתבי אישום
הפרקליטות הגישה שישה כתבי אישום

פרקליטות המדינה ממשיכה במאמצים להילחם בעבירות ההסתה והתמיכה בטרור במסגרת מלחמת "חרבות ברזל": הפרקליטות הגישה היום שלושה כתב אישום נגד ארבעה תושבי מדינת ישראל וביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים. כתבי האישום אושרו ע"י היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, ובסך הכל מתחילת הלחימה הוגשו 56 כתבי אישום.

כתב אישום ראשון הוגש ע"י פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) נגד מוחמד עלי ג'בארין ועו"ד אחמד כליפה, תושבי אום אל-פחם בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, בגין הסתה לטרור והזדהות עם ארגון טרור. על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מור בן אבו, הנאשמים הובילו תהלוכה לא מאושרת באום אל-פחם, במסגרתה צעקו במגאפון קריאות לביצוע מעשה טרור, דברי שבח והזדהות עם מעשה טרור ועם ארגון החמאס.

בין הדברים שג'בארין אמר: "ברכה מאום אל פחם לעזה הגאה"; "תתנגד תתנגד תתנגד… על זכויותיך אל תתמקח… תגביר תגביר תגביר את הקול… מוות עדיף מהשפלה…"; "עזה של האשם לא תשתחווה… לא מהטנק ולא מתותח. להתנגד להתנגד להתנגד… ועל עזה אל תתפשר. להתנגד להתנגד להתנגד… ועל האדמות שלך אל תתפשר. אין עוד מלבדו. והשאהידים אהובי האל".

בין הדברים שהנאשם כליפה אמר: "עזה של האשם לא תשתחווה, לא לטנק ולא לתותח. עזה, אל-אקצא ושייח' ג'ראח… העם קורא למאבק… העם קורא למאבק.". התהלוכה תועדה והועברה בשידור חי בדף פייסבוק שלו למעלה מאלף עוקבים. תיעוד התהלוכה זכה ל-7 אלף צפיות, וקיבל 6,600 לייקים.

כתב האישום השני הוגש ע"י פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) נגד איאד סלאיימה, תושב ירושלים בשנות ה-20 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ישי זיגמן, הנאשם פרסם בחשבון האינסטגרם שלו ב-7 באוקטובר, מספר תמונות וסרטונים מאירועי הזוועות, בהם צעירים הבורחים על נפשם ממסיבת הנובה, לצד הכיתוב: "בריחת המתנחלים מהפנים הכבוש".

בתמונה נוספת שפרסם, נראית צורתה הגיאוגרפית של מדינת ישראל כשהיא צבועה לבן ומוקפת בגבולותיה בצבע אדום, ובמרכזה הכיתוב "פלסטין" בערבית. מעל כיתוב זה נכתב: "תטהרו התפילה במסגד אל-אקצא תהיה בקרוב 7.10.2023", וכן שולב בו דגל פלסטין.

כתב האישום השלישי הוגש ע"י פרקליטות מחוז צפון (פלילי) נגד ריתא מוראד, תושבת נצרת בשנות ה-20 לחייה, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. על פי כתב האישום, הנאשמת שיתפה בחשבון האינסטגרם שלה, אשר לו מעל ל-1,000 עוקבים, שני פרסומים המביעים אהדה והזדהות עם ארגון החמאס והזדהות עמו. באחד מהם נראית תמונה של טרקטור הפורץ את גדר הגבול בין מדינת ישראל לבין עזה, אנשי עזה חודרים דרך הגדר הפרוצה לשטח מדינת ישראל, בצירוף הכיתוב בערבית: "בזמן שהצבא הבלתי מובס ישן".

חקירתם המהירה של הנאשמים והגשת כתבי האישום הם פועל יוצא של הנחיית פרקליט המדינה לפתוח בחקירה, לעצור ולהעמיד לדין כל מי שמפרסם דברי שבח ותמיכה במעשי הזוועה, אף אם מדובר בפרסום בודד, בהנחה שהוא חמור ונוגע באופן ישיר לאירועי התקופה הנוכחית. הפרקליטות תפעל בכל האמצעים נגד כל אדם אשר יביע דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, או שיזדהה עם ארגון טרור.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.