בעקבות דרישת אומ"ץ למינוי מנכ"ל חירום לטיפול בעורף: מאיר שפיגלר מונה לפרויקטור אזרחי למלחמה

פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.
פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

ראשי אומ"ץ דרשו מראש הממשלה ושרי הקבינט למנות איש מקצוע שיטפל בכל הסוגיות האזרחיות – והיום התבשרנו על מינויו של מאיר שפיגלר לתפקיד בתנועה קוראים לקברניטי המדינה גם לעצור מיד את העברת הכספים הקואליציוניים יו"ר אומ"ץ פליצ'ה פלד: "יש להעביר תקציבים אלה לכוחות הביטחון ולשיקום עורף"

לאחר המחדל הביטחוני בשבת השחורה של ה-7.10, נחשפו תושבי ישראל גם למחדל אזרחי: שורה ארוכה של כשלים במשרדי הממשלה הובילה לפגיעה קשה בעורף, כשהתנדבות אזרחית רחבת היקף מתגייסת על-מנת למזער את הנזקים. בפרט נפגעו תושבי הדרום והצפון שנותרו ללא קורת גג או שנאלצו לעזוב את ביתם עקב היעדר מרחב מוגן.

תנועת אומ"ץ פנתה לפני מספר ימים לראש הממשלה נתניהו, לשר האוצר סמוטריץ' ולאישים נוספים, בדרישה למנות מנכ"ל חירום לטיפול בעורף. ראשי התנועה, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא, הבהירו כי חוסנו של העורף הכרחי כדי לגבור על האויב, וכי לשם כך יש להעניק למנכ"ל החירום את מלוא חופש הפעולה והתקציבים הדרושים.

היום התבשרו אזרחי המדינה כי הדרישה של אומ"ץ מתממשת: נתניהו וסמוטריץ' מינו את מאיר שפיגלר לתפקיד פרויקטור אזרחי למלחמה, והקציבו לגוף שבראשו יעמוד 15 מיליארד ₪. שפיגלר, שמכהן כיום כמנכ"ל חברת החשמל, יתאם בין משרדי הממשלה שונים במקומו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, ויספק את המענה הדרוש לכל הבעיות שעלו ויעלו מהשטח.

הפנייה של ראשי אומ"ץ לקברניטי המדינה כללה גם תביעה חד-משמעית לאסור על מפלגות הקואליציה להמשיך לחלק מיליארדי שקלים מכספי ציבור למטרות שאינן קשורות למלחמה. כך למשל נודע לאנשי התנועה כי בכוונת ועדת הכספים של הכנסת להעביר, לכאורה, 60 מיליון ₪ לסיעות החרדיות. "יש להפסיק מידית כל תנועה של כספים קואליציוניים", הבהיר פליצ'ה פלד, "פרט להקצאת תקציב מיוחד לכוחות הביטחון ולעורף".

בתנועת אומ"ץ הביעו סיפוק רב מהיענות הממשלה לתביעה למנות מנכ"ל חירום. "האנדרלמוסיה ששררה ב-18 ימי המלחמה הראשונים בכל הנוגע לסיוע לעורף תירשם לדיראון עולם. תפקוד שרי הממשלה ייבחן בוועדת החקירה הממלכתית שתוקם, אבל כעת חשוב להפנות את כל המשאבים לשיקום העורף כך שיוכל לתמוך בחזית", אמר פליצ'ה פלד. הוא הוסיף כי על הממשלה לאמץ גם את הדרישה הנוספת של אומ"ץ בנוגע לעצירת העברת הכספים הקואליציוניים, וכי התנועה תמשיך לעקוב אחרי נושא זה.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.