אומ"ץ דורשת חקירה פלילית מידית נגד אפי נוה והשופט בדימוס אורנשטיין

בית המשפט דחה תביעת בת זוג לשעבר לקבלת חלקה בכספי זכייה בלוטו של בעלה לשעבר, אשר ביחס לתשלומם הגיעה לידה ראיה ברורה 5 שנים לאחר איזון המשאבים ו-25 שנים לאחר הזכייה

הפנייה ליועמ"שית הינה בעקבות פרסום הקלטות שיחות בין מי שהיה יו"ר לשכת עורכי הדין לבין מי שמונה בתמיכתו לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בת"א ∙ יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "תוכן השיחות מעלה לכאורה חשד כבד לעבירות של מתן וקבלת שוחד" ∙ בתנועה מבהירים כי במידת הצורך יפעלו למיצוי הדין בדרכים נוספות

אפי נוה היה אחד האנשים החזקים ביותר במערכת המשפט כששימש כיו"ר לשכת עורכי הדין. השופט איתן אורנשטיין הגיע לעמדה בכירה: נשיא בית המשפט המחוזי בת"א. פרסום שיחות רבות שניהלו השניים באותם ימים חושף קשר בעייתי ומעלה חשד לביצוע עבירות פלילית חמורות. תנועת אומ"ץ, הפועלת למען מנהל תקין וצדק משפטי, פנתה ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, על-מנת שתורה על פתיחת חקירה פלילית בפרשה.

"במשך תקופה ארוכה ניסו, ועדיין מנסים, גורמים שונים להרוס ולהחריב את מערכת אכיפת החוק", כתבו ליועמ"שית ראשי אומ"ץ, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא. "עתה מתברר כי 'מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו', ואלה הצליחו לכאורה במזימתם להחדיר רקב לליבה של מערכת המשפט".

על-פי הפרסום של העיתונאי חיים לוינסון ב"הארץ", אפי נוה הבטיח לאורנשטיין כי יסייע לו להתמנות לתפקיד הנחשק של נשיא בית המשפט המחוזי בת"א. בתמורה התחייב אורנשטיין כי יפעל למען נוה כנשיא בדרכים שונות. כך למשל הבטיח להעביר שופטת מוערכת מתחום פעילותה מפני שעו"ד נוה סלד ממנה וביקש לוודא שהיא לא תדון בתיקים הנוגעים ללקוחות משרדו הפרטי.

"תוכן הדברים כפי שפורסמו מעלה לכאורה חשד כבד לעבירות של מתן וקבלת שוחד", הבהיר פליצ'ה פלד. הוא ציין כי לנושא חשיבות ציבורית עליונה, ועל כן הדחיפות בבירורו לעומק באמצעות חקירה פלילית. אנשי אומ"ץ הדגישו כי בכוונת התנועה למצות בעניין זה את כל ההליכים העומדים לרשותה, וכי הם מצפים לתגובתה של בהרב-מיארה בהקדם לנוכח חומרת הדברים.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.