מרכז הנוער "הפוך על הפוך" נקרא על שמו של מייסד מרכזי הנוער בעיר, אברהם טליאס ז"ל

מרכז הנוער "הפוך על הפוך" נקרא על שמו של מייסד מרכזי הנוער בעיר, אברהם טליאס ז"ל; הושק ספר לזכרו של טליאס
מרכז הנוער "הפוך על הפוך" נקרא על שמו של מייסד מרכזי הנוער בעיר, אברהם טליאס ז"ל; הושק ספר לזכרו של טליאס
צילום: דוברות עיריית עכו

במעמד ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, חברי מועצת עיר, מנכ"ל העירייה אוהד שגב, בני משפחה ומכרים נערך השבוע טקס מרגש לקריאת מרכז הייעוץ וההכוונה לנוער "הפוך על הפוך" על שמו של אברהם טליאס ז"ל.

טליאס שהיה ממייסדי רשת מרכזי הנוער בעיר נפטר לפני כארבע שנים ממחלה קשה.

במהלך הטקס נחנך גם מועדון השחמט לזכרו של טליאס שפעל רבות לקידום תחום זה במסגרת מרכזי הנוער בעיר.

לאחר מכן, נערך טקס השקת הספר "המוהיקני האחרון" לזכרו של טליאס במרכז אקאט בעיר. במהלך הטקס נערך "הפרלמנט של אברם" בסימן חיים שכאלו בהנחייתם של ראש מנהל החינוך אורית אסייג ומנהל התרבות מאור בנזינו. באירוע השתתפו בין השאר סגן ראש העיר אדהם ג'מל, אנשי חינוך ואורחים רבים.

בזה אחר זה עלו לבמה דוברים שסיפרו על  תחנות שונות בחייו של טליאס, שיתפו בזיכרונת ובסיפורים אישיים ועסקו בעיקר במורשתו של טליאס למען ילדים ובני נוער בעיר עכו.

"אברהם היה המוהיקני החברתי האחרון שעומד על שלו ונלחם בעבור החברה והילדים בסיכון שרצה להציל", אמר ראש העיר עכו שמעון לנקרי, "ודווקא בשיא ההצלחה וההכרה, כאשר שימש כמנהל מרכזי הנוער בעיר הוא נפטר לאחר שנאבק במחלה הקשה. עכו איבדה אבדה גדולה, של איש יקר ודמות למופת והערצה, אדם שהקדיש שנים רבות מחייו לעשייה חינוכית נמרצת עם ילדים ונוער".

עוד אמר לנקרי, כי ביקש לקרוא לספר על חייו של אברהם  טליאס ז"ל, "המוהיקני האחרון", כי אברהם היה אדם עם תחושת צדק עמוקה ועיוורת. "את אברהם לא עניינו כלל צבע עור או השתייכות כזו או אחרת", הוסיף לנקרי, "הוא ראה באנשים רק את האדם שבהם והוא היה נחוש לעשות צדק". יהי זכרו ברוך.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.