אליפות השכונות

׳מקוֹמי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומרכז צעירים נהריה ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית והשיקו את ״אליפות השכונות נהריה

'מקוֹמי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומרכז צעירים נהריה ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית והשיקו את ״אליפות השכונות נהריה״. הקבוצה הזוכה: שכונת עמידר; מלך השערים: יוסי אסיס עם 12 שערים.

מקומי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומרכז צעירים נהריה בשיתוף עיריית נהריה, ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית והשיקו מיזם קהילתי ״אליפות שכונות נהריה״.


טורניר הכדורגל החגיגי התקיים במשך שלושה ימים במגרשי הספורט בפארק הגלגליות בנהריה בהשתתפות שש קבוצות שנהנו מעידוד של בני משפחה וצעירים ביציע. באליפות הטורניר זכתה קבוצת שכונת עמידר שהניפה את גביע אלופי השכונה לאחר ניצחון 0:1 על נבחרת מרכז העיר. מלך השערים של הטורניר הוא יוסי אסיס עם 12 כיבושים. התחרות התקיימה תחת 'אמנת מניעת אלימות בספורט' עליה חתמו הקפטנים של הקבוצות, מ"מ מנכ"ל העירייה דוד אלחיאני ונציגי מרכז צעירים והמחלקה לביטחון קהילתי ברשות. הטורניר נערך בהובלת צעירות וצעירי נהריה המשתתפים ב'מקומי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועיריית נהריה.

"זו הפעם הראשונה שמתקיימת בנהריה תחרות טורניר שכונות שמארגנים צעירות וצעירים מהעיר מקומיים, ציינה דנה וינשטיין מ"מ מנהלת מרכז צעירים נהריה. ״צעירות וצעירי נהריה המשתתפים ב'מקומי' תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עבדו בחודשים האחרונים על הפרויקט והשקיעו בו מחשבה רבה מתוך רצון לרתום כמה שיותר משתתפים. זה מיזם מבורך ואנחנו בדרך למיזם הבא״.

תוכנית המנהיגות 'מקומי' הוקמה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה ופועלת בנהריה בהובלת 'כל ישראל חברים – ממזרח שמש'. היא מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. במסגרת התוכנית למעלה מ-500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

'מקומי' כוללת קורס עם כ-20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.

צילום: יעקב רביבו -פוקוס צלמים

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.