יום הזיכרון תשעט – נשר התייחדה עם זכר הנופלים

העיר נשר מתייחדת עם זכרם של טובי בניה ובנותיה בשורה של אירועים וטקסים. טקס הזיכרון המרכזי לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, התקיים אמש ברחבת "יד לבנים", בגבעת נשר, במעמד ראש העיר, רועי לוי, סגניו, חברי מועצת העיר, רב העיר, יצחק לוי שליט"א, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, נציגי כוחות הביטחון, צה"ל והמשטרה, ובני המשפחות השכולות. בתום הטקס התקיים ערב "שרים לזכרם" בבית לנדאו. טקסים נוספים יערכו הבוקר בעירייה ובמוסדות החינוך בעיר.

הטקס המרכזי נפתח בשעה 20:00 בצפירת דומיה. אחריה התקיים טקס הנחת הזרים למרגלות האנדרטה. עוד כלל הטקס את הקראת שמותיהם ותמונותיהם של הנופלים.

חבר דירקטוריון רשת המתנ"סים נשר, דוד אנקווה, ששכל את אחיו חביב ז"ל ושני אחייניו הקטנים, איציק וגלית ז"ל, בשנת 1978, בפיגוע ב"אוטובוס הדמים" בכביש החוף, קרא את תפילת ה"יזכור". רב העיר, יצחק לוי שליט"א, ששכל את קרוב משפחתו, חייל המילואים יעקב לוי ז"ל, נשא דברים, יהודית רייס הקריאה את שמות הנופלים, והרב והחזן שמחה ליפסקר, קרא פרק תהילים ונשא תפילת "אל מלא רחמים".

חבר מועצת העיר נשר, וראש העיר לשעבר, אבי בינמו, אביו של סגן אורי בינמו ז"ל, שנהרג בדצמבר 2005, בעת שמנע בגופו פיגוע גדול בחג החנוכה תשס"ו, התכבד בהדלקת לפיד הזיכרון וקרא את "הקדיש". אחרי מותו הוענק לסגן בינמו ז"ל צל"ש. השנה, במסגרת פרויקט גלי צה"ל: "אלה האחים שלי", הולחן שירו "אני מאחל" על ידי טוראי אורי וולבה.

את כוחות הביטחון יצג בטקס תת ניצב, יוסי חמו, סגן מפקד מחוז חוף במשטרת ישראל. יו"ר מועצת הנוער העירונית, מטר פישר, נשא דברים בשם הנוער.

ראש העיר נשר, רועי לוי, אמר: "כל חלל שנפל במערכות ישראל ובפיגועי הטרור, הוא עולם ומלואו. ואין לנו יכולת לתאר, את גודל האובדן על הבן שלא שב על הבעל שלא יחבק עוד, על האב שלא יזכה לשאת שוב את ילדו על כתפיו. 71 שנים של תקומה ועצמאות נקנו בדם. יש חיבור עמוק בין החיים שלנו כאן לבין מות בנינו ובנותינו בשדה הקרב. בתפר הזה, שבין זיכרון לעצמאות, אנחנו בעצם מבקשים לומר – שהמחיר לא היה לשווא".

בפנייתו למשפחות השכולות אמר לוי: "אין לי דברי ניחומין שיפיגו את כאבכם, אך אני מתחייב כי זכר הנופלים לא מש ולא ימוש מנגד עיני. הזכות הגדולה והאחריות העליונה שהופקדה בידי, להוביל את העיר נשר בעת הזו, היא כולה קודש למטרה שלמענה מסרו את נפשם".

 צילום: עיריית נשר

 

 

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.