יוזמים עתיד מבטיח: שתי הקבוצות מביה"ס עמק-חרוד, קוטפות את המקומות הראשונים בתחרות היזמות היוקרתית של קבוצת עמל

האם הבשורה בתחום מושבי המטוסים הבאים תצא מהגלבוע? אם זה תלוי ביזמים הצעירים מביה"ס הרב-תחומי עמל עמק-חרוד התשובה היא חיוביות ביותר! בתום הגמר היוקרתי של יזמי העתיד, נקבע כי שתי הקבוצות מעמק-חרוד (בניהולה של לילך שטיין), קוטפות את המקומות הראשונים בתחרות היזמות הארצית של קבוצת עמל! תחרות היזמות (ע"ש שמעון פרס ז"ל), יצאה לדרך לפני כ-10 חודשים, וכללה שלבי סינון רבים שנועדו למקם בסופם את שמונת המיזמים פורצי הדרך, אשר בוצע בהם תהליך מלא של פיתוח עסקי, טכנולוגי ושיווקי, עליו שקדו התלמידים במהלך פיתוח המיזם.
הקבוצות מעמק-חרוד, קוטפות את המקומות הראשונים בתחרות היזמות היוקרתית של קבוצת עמל
צילום: יח"צ

כך, ולאחר שכלול כל הפרמטרים נבחר המיזם פריווטסיט (PRIVASEAT)- במקום הראשון!

פיתוח המיזם כלל בניית מתקן פרטיות מתקפל המולבש על מושב המטוס, ומאפשר לנוסע ליהנות מפרטיות בטיסה. התלמידים שפיתחו את המיזם, הם תלמיד כיתה י' בעמל עמק-חרוד: שלו תשבי, מעין כהן, שקד בן אליעזר, כאשר המנחים שלהם היו- מעיין צוויג ויעל להמן.

עובד נור, ראש המועצה: "ככה יוזמים עתיד מבטיח! הלב מתרחב לשמוע על הזכייה המכובדת ועל החניכים המציגים סטרטאפים מדהימים ובמקצועיות מוערכת. בגלבוע בא לידי ביטוי הנחת יסוד לפיה בני הנוער ניחנים בחשיבה יצירתית במיוחד ועדיין לא מושפעים מתפיסות אקדמיות. חינוך טוב הוא חינוך המתייחס לכל ההיבטים, לכן זה מרגש לקבל הכרה, כי זה מספר לנו על גישה מערכתית הדואגת לכל התלמידים, ולא זונחת את המתקשים. נמשיך ונפעל ליצירת תמונה חינוכית מיטבית בתוך מערכות החינוך שלנו".

אירוע הגמר שהתרחש היום (16.9), במרכז פרס לשלום ולחדשנות, נחשב לאירוע יוקרתי בתחום היזמות העסקיות והמדעיות לגילאי הנוער, והוא בשיתוף עם חברות מובילות כאל-על ומייקרוסופט ישראל. לגמר העפילו כאמור 8 מיזמים בולטים, וביניהם גם המיזם אנפון (UNPHONE), אף הוא מביה"ס הרב תחומי עמק-חרוד. גם לנוכח מיזם זה, לא נותרו השופטים אדישים וזיכו אותו במקום השני! מדובר באפליקציה המעניקה לבני נוער הטבות ומבצעים בחברות אהודות בתחומי אוכל, ביגוד, בידור ופנאי, וכל זאת לפי מספר שעות הלימוד בהן התלמיד לא נגע בטלפון. בכך מבקשים מפתחי האפליקציה להעניק תמריץ לשימוש מועט במכשיר הנייד בזמן הלימודים בביה"ס. התלמידים שפיתחו את המיזם- עדי סילם, טל אונר, ניר הולצמן, ואביה יגר, כאשר המנחים היו- מעיין צוויג וקרן רמות.

במינהל החינוך בגלבוע הגיבו היום בקורות רוח רבה לנוכח ההישג המרשים, ומצאו לנכון לציין כי גם לחצי הגמר העפילו 3 קבוצות מעמק-חרוד, לאחר סינון קפדני מבין אלפי מיזמים. בנוסף ראוי לציין כי  תלמיד עמק-חרוד הצעירים (כאמור כיתה י"), התחרו בקבוצות שחלקם מורכבות מתלמידים מכיתות בוגרות יותר (כיתות יא'). "איזו מתנה אדירה ובשורה נהדרת לגלבוע!" אומרת יעל להמן, מנהלת מרכז היזמות בגלבוע. "כל התהליך, כולל אירוע הגמר והעצות המדהימות שנתנו במשך השנה המנטורים השונים, ללא ספק נתנו לחניכים את קפיצת המדרגה בפיתוח המיזמים, ואת זריקת הביטחון לעתיד הכביר שעוד לפניהם. ומכאן, תודה מיוחדת ומרגשת לכל השותפים שסייעו בשנה האחרונה לתלמידים". אמרה להמן

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.