בית שאן; נתפס נהג חדש צעיר בן 18 בזמן שהוא נוהג בגילופין בכמות של פי 11 מהכמות המותרת

נתפס נהג חדש צעיר בן 18 בזמן שהוא נוהג בגילופין בכמות של פי 11 מהכמות המותרת לנהג חדש.
במסגרת מאבק המשטרה כנגד נהיגה מסוכנת ופורעת חוק . אתמול בשעות הערב בוצעה פעילות ממוקדת יזומה ברחבי העיר בית שאן כנגד נהגים הנוהגים בשכרות או תחת השפעת סמים, נהגים משתוללים או נהגים שנוהגים ללא רישיון נהיגה או שרישיונם נפסל והם מסכנים את חייהם ואת חיי משתמשי הדרכים ופוגעים באיכות החיים של התושבים.
במהלך הפעילות עצרו השוטרים רכב פרטי *והופתעו לגלות כי ברכב נוהג נהג חדש בן 18 תושב בית שאן כשמפיו נודף ריח של אלכוהול* ובבדיקה נמצא מעל 560 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אויר נשוף – *פי 11 יותר מהכמות המותרת בחוק.*
הרכב הושבת למשך 30 ימים, רשיון הנהיגה שלו נפסל גם למשך 30 ימים והוא זומן לבית משפט לתעבורה.
נהיגה בהשפעת אלכוהול הינה עבירה חמורה המסכנת את הנהג ומשתמשי הדרך, מחקרים רבים מצביעים על פגיעה בכושר השיפוט, במיומנויות הנהיגה, הוא מאריך משמעותית את זמן התגובה של הנהג, מטשטש את כושר הראייה, מאריך את זמן ההתאוששות מסנוור, גורם לתחושת עייפות ואף מגביר את תחושת הביטחון העצמי של הנהג ואת תחושת השליטה על הרכב *קל וחומר בנהגים חדשים או צעירים שהם חסרי ניסיון וטרם הספיקו לרכוש מיומנויות בנהיגה בכלל כל שכן כשהם תחת השפעת אלכוהול.
שוטרי משטרת ישראל ימשיכו באכיפה אפקטיבית נגד עבירת השכרות במטרה להציל חיים ולהרתיע את הנהגים, בדגש על אוכלוסיות מיוחדות – נהג חדש, נהג צעיר נהג ברכב ציבורי או נהג ברכב מסחרי, מלבצע עבירות מסכנות חיים.
צילום דוברות המשטרה

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.