מקדמים בריאות בכרמל

תלמידי התוכנית במפגש בביה"ח כרמל קרדיט – צילום ביה"ח כרמל

עשרות תלמידי תיכון הגיעו השבוע לביה"ח כרמל כדי לראות וללמוד מקרוב את עולם הבריאות בישראל . יוזמת תוכנית הבריאות בבתי הספר הגב' אור גביש אמרה כי מטרת ביקור התלמידים הינה להכיר וללמוד על הבעיות הקיימות במערכת הבריאות בבתי החולים בישראל מצד אחד, ומהצד השני למצוא ולהציע פתרונות יצירתיים לאותן בעיות תוך כדי הפעלת החושיים היזמיים של  התלמידים הצעירים.

למרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית הגיעו השבוע תלמידי כיתה ט' מבית הספר העירוני ג' שבאו לשמוע על האתגרים והקשיים של בתי החולים. במהלך היום הם פגשו ושמעו את ד"ר ריאד חדאד מנהל המחלקה הפנימית א' בכרמל שנחשב לאחד ממנתחי הכבד והלבלב הטובים ביותר בישראל, ד"ר חדאד הציג לתלמידים את המורכבות ואת הקדמה הקיימת כיום בכרמל בניתוחי כבד ולבלב וכיצד מחלה כמו סרטן הכבד שנחשבה עד לפני זמן לא רב כחשוכת מרפא כמעט, ניתנת לריפוי עם פתרונות ניתוחיים חדשניים המאפשרים לחולים להאריך ימים.

הם פגשו גם את ד"ר לילך דולב סגנית המנהלת הרפואית במחוז חיפה של הכללית שסיפרה לתלמידים על שיקום וניהול מטופלים ומטופלות בקהילה, על מאמצי קידום בריאות וניהול וריכוז טיפול בכל מטופל ומטופלת. הכללית הינה קופת החולים הגדולה במדינה עם אלפי מרפאות מכונים מומחים ופריסת בתי החולים בכל המדינה כשהמטרה היא להעניק טיפול רפואי איכותי לכל אדם ומטופל באשר הוא נמצא. הכללית כארגון בריאות מרכזי במדינה נשענת ומשתמשת בביג דאטה ובידע הרב הנצבר אצל מומחי הכללית לטובת עשיית רפואה טובה יותר לכלל המטופלים במדינה.

מי שעוד הדהים את התלמידים היה מנהל פגיית כרמל פרופ' אבי רוטשילד. פרופ' רוטשילד הציג את הפגייה לפני התלמידים וסיפר להם שכבר מהשבוע ה 23 ניתן להציל את הפג הקטן והכל בזכות ההתקדמות הטכנולוגית של הרפואה, הם שמעו על חשיבות חימום הפג שמירת החמצן והטיפול המסור שהוא צריך לקבל. פגיית כרמל נבחרה זו השנה השישית ברציפות כפגייה הטובה ביותר בישראל ע"פ משרד הבריאות. מי שלוותה את התלמידים לאורך כל היום היתה סגנית מנהל ביה"ח ד"ר שני ברוש שהכירה לתלמידים את כרמל וסיפרה להם על האתגרים הרבים העומדים בפני מערכת הבריאות בישראל והזמינה את התלמידים להצטרף לעשייה מקדמת בריאות בכדי להוריד את העומסים מהמערכת, להקל על עובדי מערכת הבריאות  ולשתף את הציבור בעשייה ואחריות בריאותית. את הסיור המוצלח בכרמל סיימו התלמידים בשאלה ובקריאה כיצד ניתן לקדם בריאות ולהגיע לכמה שיותר אנשים. את הפתרונות לבעיות במערכת הבריאות בהם נתקלו התלמידים הם ינסו לפתור במסגרת האקתון מרכזי שיערכו תלמידי תוכנית הבריאות ברחבי הארץ.

בתמונות – תלמידי התוכנית במפגש בביה"ח כרמל

קרדיט – צילום ביה"ח כרמל

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.