נשיא המדינה ביקר באוניברסיטת חיפה לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית בצל המלחמה

הנשיא יצחק הרצוג רעייתו וסגל מרצים באוניברסיטה בתמונה משותפת
הנשיא יצחק הרצוג רעייתו וסגל מרצים באוניברסיטה בתמונה משותפת

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, ביקרו היום, יום ראשון, י״ט בטבת, 31 בדצמבר באוניברסיטת חיפה, לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית בצל המלחמה. את הביקור ליוו נשיא  האוניברסיטה, פרופ׳ רון רובין ורקטור האוניברסיטה, פרופ׳ גור אלרואי.

תחילה, נפגשו הנשיא ורעייתו עם חברי ההנהלה ודיקני הפקולטות השונות, ובהמשך נפגשו גם עם סטודנטיות וסטודנטים מרחבי האוניברסיטה, אשר העניקו לנשיא ולרעייתו צמידים מיוחדים שנעשו במיוחד עבור פתיחת שנת הלימודים, ועליהם כתוב בעברית ובערבית ״חוזרים ללמוד ביחד״.

הנשיא ביקש לאחל הצלחה רבה לסטודנטים המתחילים כעת את שנת הלימודים ואמר: ״היום הזה הוא יום חשוב, חשוב למדינה, חשוב לעם, וחשוב לחברה, בעיקר כי הוא משדר סוג של חזרה לשפיות.

השפיות הזו מתבטאת בכך שאנחנו חוזרים לשגרה, שגרה שבה אנחנו חושבים על העתיד, ‏כל אחד פה בעצם עושה את זה כדי לחשוב על העתיד -איך הוא יעשה או היא תעשה טוב יותר לסביבה, לעצמו, לעצמה וגם לחברה כולה. ופה אני מוצא אופטימיות בלתי רגילה – בזכות הפסיפס החברתי המדהים שיש פה, בזכות הרוח הנהדרת שיש פה. אנחנו פותחים את שנת הלימודים האקדמית, בנסיבות קשות אבל בדיוק בשביל זה אנחנו פה -כדי לחזק ולעודד את האקדמיה בישראל, את הגיוון, את ההשתלבות ואת ‏העובדה שכל אחד מוצא את מקומו בקמפוס הזה וביתר הקמפוסים בארץ. השנה האקדמית הזו נפתחת באופן שונה, ישנם מספר רב של סטודנטיות וסטודנטים, משרתי מילואים שלוחמים בגבורה ופועלים להגנת המדינה וגבולותיה. אנו מחזקים אותם מכאן, ומייחלים שישובו בשלום, וישתלבו שוב באקדמיה בעזרת המתווה הייחודי שנבנה עבורם. אני מאחל לכולכם שנת לימודים אקדמית מבורכת ומוצלחת״.

נשיא אוניברסיטת חיפה, רון רובין: "אין מתאימה מאוניברסיטת חיפה מלארח את ביקורו של נשיא המדינה בפתיחת שנת הלימודים האקדמית. אנחנו מהווים מודל ודוגמא לחברה הישראלית כולה – מודל של חיים משותפים, מקום שמקבל ומכיל את כל החלקים של החברה שלנו ומאפשר לכולנו לבנות יחדיו את מעמד הביניים הישראלי החדש. אין ספק שזוהי פתיחה שונה לשנת הלימודים – והלב שלנו נמצא גם עם חיילי המילואים. אנחנו מתחייבים להקשיב, להיות שם עבור כל הסטודנטים שלנו ואני בטוח שנדע יחדיו להמשיך את מסורת החיים המשותפים שלנו".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.