פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד חוסיין הוארי בן 20 מבאקה אל גרביה/ג'ת

בגין מספר עבירות של מגע עם סוכן חוץ, עבירת ייצור נשק, עבירת ניסיון ייצור נשק, וכן עבירת החזקת נשק. מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד אילנה פיקוס-רויטבלט עולה כי הנאשם התגורר בבאקה אל גרביה , לאחר גירושי הוריו, בשנת 2012 עבר להתגורר בבית אביו שבשכם, אשר בשטחי הרשות הפלסטינאית ובחודש יולי 2018, חזר הנאשם להתגורר בישראל, בבית אמו שבג'ת.

בתקופה זו, החל הנאשם לגלות ענין הולך וגובר בארגון החמאס ופעילותו, ופיתח הזדהות אידיאולוגית עם פעולות הארגון, ערכיו ומטרותיו. במהלך התקופה, ביצע הנאשם פעולות שונות המביעות תמיכה בארגון חמאס, בין היתר  קיים הנאשם  שיחות והתכתבויות עם פעיל חמאס , באמצעות המסנג'ר, במסגרתן שוחחו על רכישת נשקים והסתרתם. 

במהלך החודשים נובמבר-דצמבר 2018, הצטרף הנאשם לארבע קבוצות ווטסאפ המזוהות עם החמאס ובהם פורסמו תכנים שונים הקשורים בארגון החמאס,  דיווחים בדבר פעולות של ארגון החמאס ברצועת עזה, תמונות וסרטי וידאו הקשורים לפעילי חמאס לרבות פעילים שנהרגו במסגרת פעילותם בארגון, הודעות בדבר תהלוכות ואירועים שמארגן החמאס, הודעות בדבר פיגועים שבוצעו בישראל, וכן קריאות לעקוב אחר ערוצי מידע נוספים של הארגון.

עוד עולה כי ביום 11.11.18 התנהלה פעילות מבצעית של כוח צה"לי מיוחד  ברצועת עזה, במהלכה נהרג חייל צה"ל וכן מספר פעילים של ארגון החמאס . בעקבות הפעילות,  פורסמו  בקבוצות, בהזדמנויות רבות, בקשה מטעם ארגון החמאס לקבלת פרטים ומידע אודות הכח המיוחד שהשתתף בפעילות ותמונות של אנשים שנחשדו על-ידי החמאס כמשוייכים לכח המיוחד וכן פרסמו פרטים ליצירת קשר. 

כמו כן פורסמו  דברי עידוד ושבח על שיתוף הפעולה עם החמאס והסיוע לארגון באיסוף מידע על הכוח המיוחד, ואף כתבו בקבוצות כי לוחמי החמאס הצליחו להכשיל את הפעילות, להרוג ולפצוע את חברי הכח המיוחד. וכי מאז הפעילות מתקיימות חקירות מתמשכות של החמאס במטרה לחשוף את התמונות האישיות והלבוש של חברי הכח המיוחד, ושבו וביקשו מבני עמם להעביר כל פרט מידע בקשר לתמונות שפורסמו בקבוצות.

בהמשך ביום 27/11/18 שלח  הנאשם למנהל הקבוצה  תמונה של אנשים שנחשדו על ידי החמאס כמשוייכים לכוח המיוחד, עליה רשום: "הכוח הישראלי המיוחד שביצע את הפעולה המודיעינית במזרח חאן יונס" וכן פרטים ליצירת קשר לרבות כתובת דואר אלקטרוני המשוייך לגדודי עז אלדין אלקסאם , כאשר סביב אחד האנשים המופיעים בה, סימן הנאשם עיגול וכתב למנהל הקבוצה  כי הוא חושד שראה אדם זה בעבר, אך אינו יודע אם הוא טועה.

מהאישום השני עולה כי  במהלך חודש אוקטובר 2018, ייצר הנאשם בבית בו התגורר בג'ת, מטען חבלה מאולתר בצורת צינור, לאחר שלמד איך להרכיב מטענים מצפיה בסרטונים באינטרנט.

הפרקליטות ביקשה מבהמ"ש להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו  

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.