כתב אישום נגד שני אחים מבסמת טבעון בגין רצח גבר ואישה בעת אירוע חינה במסגד ביישוב בחודש שעבר

פרקליטות מחוז חיפה – פליל לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שני אחים סיף ( 25) ואברהים ( 22) ג'מאל סעדי תושבי בסמת טבעון בגין עבירות רצח, רצח בנסיבות מחמירות, ניסיון לרצח ועבירות בנשק, חבלה בכוונה מחמירה, עבירות בנשק וירי מנשק חם.
פוזיציה!
פוזיציה!

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד לילך תמיר וחאלד חכרוש   עולה כי  אחים היו מסוכסכים עם קרוב משפחתם  המנוח אברהים סעדיה ( 43)  המתגורר בסמוך למסגד עם משפחתו בבית בבסמת טבעון . זאת , על רקע בקשתו של המנוח  מהנאשמים  להימנע מלשתות משקאות אלכוהוליים סמוך לשער ביתו, הקרוב למסגד. דבריו אלה של המנוח עוררו את כעסם של הנאשמים.

ביום  20/9/19, החל משעות אחר הצהריים ועד שעות הלילה, נערך אירוע חינה ברחבת המסגד לאירוע החינה הוזמנו גם הנאשמים, שהגיעו כשהם מצוידים בנשקים .

בהמשך האירוע ,בסמוך לשעה 23:00 הגיעו  אחיו של המנוח, אדם סעדיה ואכרם סעדיה בליווי בני משפחה נוספים. כחצי שעה לאחר מכן ביקש אחיו של המנוח – אדם  לעזוב את המקום ופנה אל היציאה מהמתחם. אז הנאשם סיף  חסם את דרכו  והטיח בו את דברי אחיו המנוח לגבי שתיית האלכוהול. אדם  ניסה להרגיע את סיף, אך הוא  לא נרגע והכה אותו באגרוף בפניו.

בשלב זה הגיעו למקום בני משפחות שני הצדדים, ובהם הנאשם השני  אברהים , ובמקום התפתחה קטטה אשר גלשה אל מחוץ לאירוע החינה, בכביש הסמוך לבית המנוח. במהלך הקטטה ירה אברהים   סמוך לראשו של אדם , וזאת בכוונה להפחידו, ובהמשך ירה גם לעבר בית משפחת המנוח, תוך סיכון בני הבית ששהו שם אותה העת.

עוד עולה כי בעת הקטטה היה המנוח מחוץ לביתו  ולאחר שנרגעה הקטטה שב לביתו . משהבין שבמקום היה אירוע אלים, ביקש לברר מה התרחש. אז פנה סיף  למנוח וביקש ממנו לסור עמו הצידה על מנת שיסביר לו מה קרה, והמנוח נעתר לבקשה.

סיף  והמנוח צעדו לעבר המדרכה שממול בית המנוח, והחלו לשוחח. אל השניים הצטרפו רמאדן  קרוב משפחתו של המנוח, וכן אנשים נוספים, ושוב החלו להתלהט הרוחות. בין הצדדים החלו דחיפות, ואז שלף סיף את אקדחו וירה לעבר המנוח מספר יריות מטווח של מטרים ספורים .המנוח, שנפגע מהירי והתמוטט במקום.  רמדאן, שהבחין בנעשה, החל להימלט כשסיף דולק אחריו תוך שהוא יורה לעברו בכוונה להמיתו. בשלב זה הצטרף אחיו אברהים  רדף אחרי רמדאן תוך שהוא שולף את אקדח  וירה גם הוא לעברו של רמדאן בכוונה להמיתו. כתוצאה מהירי נפגע רמדאן בקליע בגבו והוא התמוטט סמוך למנוח.

במהלך האירוע   הופסקה המוסיקה באירוע החינה, ואורחים רבים יצאו לראות מה התרחש. לאחר פינוי המנוח ורמדאן מהמקום, נרגעו הרוחות, והמוסיקה הוחזרה.

כעשר דקות לאחר האירוע ומשנרגע הירי, החליטה המנוחה ביאן בושקאר ז"ל (21) לעזוב את האירוע ולשוב הביתה, יחד עם בעלה, בתה בת השנה ובני משפחה נוספים. 

המנוחה יצאה ממתחם החינה לעבר רכבה יחד עם דודה ובעלה שנשא את בתם בזרועותיו. 

עוד עולה כי הנאשם סיף שטרם כילה את זעמו על המנוח ומשפחתו, יצא אותה העת אל מרפסת סמוכה ומוגבהת המשקיפה אל רחבת המסגד והרחוב בו צעדו המנוחה ומשפחתה  וירה שתי יריות, תוך שהוא שווה נפש לאפשרות כי הירי יגרום למותם של מי מהעוברים והשבים ברחוב או העומדים ברחבת המסגד.

כתוצאה מהירי נפגעה המנוחה מקליע בראשה והיא התמוטטה במקום.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.