המאבק במטרד הרכבים המרעישים

ממשיכים לפעול נגד מפגעי רעש מרכב מנועי: משטרת ישראל והמשרד להגנת הסביבה ערכו ביום ה' פעילות אכיפה נרחבת בוואדי ערה בכביש 2 ובכביש 4, בדגש על רכב מנועי שגורם לרעש חזק ולבהלה של הציבור; 115 כלי-רכב הורדו מהכביש

מראשית המלחמה התקבלו במוקד 100 של משטרת ישראל מאות תלונות ודיווחים שעניינם רעש הנשמע כאזעקה או רעש ירי הבוקע מרכבים וזאת בשל שינוי מכני לא חוקי , שבעלי כלי הרכב מבצעים באגזוז. עיקר הדיווחים מתרכזים באופנועים שמערכות הפליטה שלהם עברו שינויים כך שהרעש שהן מייצרות דומה לקולות ירי, נפצים ואף אזעקות. מפגעי רעש אלו יוצרים בהלה בקרב הציבור, במיוחד בימים מורכבים אלו.

מפקד מחוז חוף, ניצב דני לוי וראש אגף התנועה, ניצב יהודה בן עטר הורו למקד את האכיפה נגד תופעה זו, יחד עם המשרד להגנת הסביבה.

בתוך כך, במסגרת המאבק בתופעת כלי רכב שגורמים למפגעי רעש הפוגעים באיכות חייהם של התושבים וכן בנגע תאונות הדרכים, ערכו בסוף השבוע (ה') המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משטרת התנועה הארצית (צפון) של אגף התנועה, המדור להגנת הסביבה באגף המבצעים, מרחב מנשה, עמקים, מג"ב אלונה, שוטרי המדור להגנת הסביבה ומתנדבי הגנת הסביבה, פעילות אכיפה ממוקדת כנגד נהגים המפירים את החוק האוסר על גרימת רעש חזק מרכב מנועי. על פי ארגון הבריאות העולמי, חשיפה לרעש גורמת לפגיעה בבריאות הפיזית והנפשית של הנחשפים. השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, נכחה אף היא בפעילות האכיפה בשטח.

במסגרת הפעילות , עשרות שוטרים פעלו ובמהלך המבצע נבדקו מאות כלי רכב ונרשמו 132 דוחות. 115 רכבים הורדו מהכביש בשל ליקויי בטיחות חמורים,
ונרשמו 44 דוחות הגנת הסביבה בגין רעש חזק מכלי רכב ואופנועים, 2 רכבים הושבתו ונגררו

משטרת ישראל והמשרד להגנת הסביבה ימשיכו לפעול בשיתוף פעולה בביצוע פעולות אכיפה ממוקדות כנגד מי שגורם למפגעי רעש, בשגרה ובעת חירום.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, שנכחה בפעילות האכיפה: "גם בעת לחימה ודווקא בימים אלו שכל רעש מלחיץ אותנו ונשמע כקולות ירי, נפצים או אזעקות, אנחנו ממשיכים לפעול למען שמירה על הסביבה ואיכות החיים של הציבור ומבצעים פעילות אכיפה ממוקדת נגד כלי רכב מרעישים הפוגעים באיכות חיינו. אנחנו ומשטרת ישראל מקבלים פניות רבות על כלי רכב ואופנועים שעברו שינויים במערכות הפליטה שלהם וגורמים לרעש מלחיץ. אנו במשרד להגנת הסביבה נמשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל ונפעיל את סמכויותינו בתחום האכיפה במטרה למגר תופעות אלו למען הציבור והסביבה."

השר לבטחון לאומי איתמר בן-גביר ציין : אני מברך על פעילות מחוז חוף ואגף התנועה של משטרת ישראל במאבק הנחוש בפורעי החוק המטרידים את הציבור, זו פעילות נוספת בהחזרת המשילות בפרט בצירי התנועה"

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.