כתבי אישום נגד גנבי רכב מהשטחים

במשמר הגבול ובמחוז צפון של משטרת ישראל הביאו להגשת כתבי אישום נגד 5 נאשמים, ישראלי ו- 4 פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים בגין גניבת 22 כלי רכב ורכוש בשווי מוערך בלמעלה מ- 300,000 ש"ח והעברתם לשטחי הרשות הפלסטינית.*
"מדובר הייתה בשיטה של ממש שבה היו הנאשמים או חלקם מאתרים רכבים המיועדים לגניבה, על פי הביקוש שמיקד אותם לסוגי רכב מסויימים, גונבים אותם על ידי שימוש בכלי פריצה ומחשבי רכב ומעבירים אותם לשטחים". אמר קצין החקירות של מג"ב שניהל את החקירה והוסיף: "הכנופיה הייתה מאוד מאוד זהירה בשטח. בכל גניבה היה רכב שבו נהג אחד הנאשמים שנסע לפני הרכב הגנוב בכדי לאתר ולדווח על נוכחות משטרתית בכביש, רכב שלרוב לוחיות הרישוי שלו היו גנובות ולא תואמות את סוג הרכב".
מדובר בחקירה שנפתחה ביחידה המרכזית של משמר הגבול בצפון ובמחוז צפון של משטרת ישראל בעקבות מספר אירועים של גניבות רכבים בצפון הארץ. כבר בשלב מוקדם של החקירה עלה שמדובר בשיטה ובכנופיה שפעלה באופן קבוע ומקצועי. במהלך החקירה פעלו במשטרה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שהביאו בסיומה של החקירה הסמויה למעצרם של החשודים. מהחקירה עלה שהכנופיה הייתה מבצעת את גניבת הרכב תוך שימוש ברכב נוסף שהיה נוסע ראשון ומתריע על נוכחות משטרתית. הרכב הנוסף לרוב היה בעל לוחיות רישוי גנובות שלא היו תואמות לסוג הרכב וזאת בכדי לטשטש את עקבותיהם.
כוחות המשטרה שהתחקו אחר חברי הכנופיה נערכו בתאריך 08.04.19 לגניבה נוספת שתכננו הנאשמים, הפעם במושב אביאל. לאחר גניבת הרכב מאביאל על ידי 4 מהנאשמים ובמהלך נסיעתם לכיוון מעבר ריחן, שם על פי התכנון יעבירו את הרכב לשטחי הרשות הפלסטינית, נערכו השוטרים לביצוע מעצרם בסמוך לבסיס רגבים. הנאשמים שהבחינו בכוחות הגדולים, עלו עם הרכב הגנוב על הדוקרנים שהניחו השוטרים והחלו להימלט רגלית ולאחר מרדף קצר הביאו השוטרים למעצרם של שני נאשמים שנמלטו מהרכב, פלסטינים, שוהיים בלתי חוקיים.
באותו הבוקר ולאחר גיבוש התשתית הראייתית נגד כל הנאשמים נעצר נאשם נוסף בברטעה הפלסטינית ושני נאשמים נוספים בחיפה, ישראלי ופלסטיני השוהה בישראל שלא כחוק.
בכתב האישום שהוגש על ידי מחלקת התביעות של משטרת ישראל במהלך חול המועד של פסח בבית משפט השלום בחדרה עולים 22 אישומים שונים נגד 5 חברי הכנופיה. עוד עולה מכתב האישום שהכנופיה פעלה במשך חודשים רבים, לפחות מחודש דצמבר 2018 ועד מעצרה בחודש אפריל 2019.
מהאישומים עולה בין היתר שבין התאריכים 26-27.02.19 פרצו 3 מהנאשמים לרכב מסוג מיצובישי בעיר חיפה, גנבו ממנו ציוד קמפינג וציוד לחילוץ רכבים ולאחר שהצליחו להניע את הרכב נסעו איתו לכיוון מעבר ריחן כשלפניהם נסע נאשם נוסף ברכב ששימש אותו כשכל תפקידו לוודא שבדרך אין כוחות משטרה מחשש שיעצרו.
באישום נוסף מפורט מקרה בין התאריכים 26-27.03.19 בו הגיעו 4 מהנאשמים לנצרת עלית, שם גנבו רכב מסוג קיה איתו נסעו בעיר. כתב האישום מפרט שבמהלך נסיעתם הבחינו החשודים ברכב מסוג פולקסווגן אותו ניסו לגנוב תוך פירוק חלק מחלקי המנוע ושבירת חלון אך במהלך הניסיון עזבו את המקום ללא הרכב לאחר ששכן ירד לחניה וחלף במקום.
הנאשמים שלא התייאשו נסעו לרחוב אחר בעיר שם הבחינו ברכב מסוג איסוזו אותו ניסו לפרוץ אך הבעלים שהבחין בכך הצליח להבריח אותם מהמקום.
החשודים שפעמים נכשלו נסעו עם רכב הקיה אותו הצליחו לגנוב לכיוון מעבר ריחן כשרכב נוסף שבו נהג אחד הנאשמים נוסע לפניהם בכדי להתריע על נוכחות משטרתית. בפעילותם הצליחו הנאשמים להעביר את רכב הקיה לשטחים.
מכתב האישום עולים אישומים חמורים וביניהם גניבת רכבים, נהיגה שלא כדין, שהייה בלתי חוקית, החזקת כלי פריצה, גניבה מרכבים ועוד.
*במשטרת ישראל מדגישים שבשנה החולפת (2018) חלה ירידה משמעותית בשיעור גניבות הרכב בישראל- ירידה של 13.2% אל מול שנת 2017.* *מדובר בכמות הנמוכה ביותר שנרשמה מזה שנים רבות.* *מנגד נעצרו ע״י המשטרה 1,392 חשודים בגניבות רכבים וכן חלה עלייה של כ-2.4% בכתבי האישום שהוגשו ע״י המשטרה (972 כתבי אישום בשנת 2018).*
*במשטרה ימשיכו באכיפה הנחושה והממוקדת תוך מניעה וטיפול בביקוש ולא רק בהיצע.* *כך משטרת ישראל הצליחה להוריד את כמות עבירות הרכוש בישראל לשפל חסר תקדים מזה שנים*
תמונות מהפעילות. צילום: דוברות המשטרה.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.