27 בני נוער מנוף הגליל יצאו למחנה קיץ בארה"ב

קרדיט : עיריית נוף הגליל

במחזור הראשון של המשלחת טסו השבוע 13 תלמידים בכיתות ז'-ח', במחזור השני בעוד כחודש יטוסו 14 נוספים

לאחר שנתיים של הפוגה בשל הקורונה, יצאה לדרך משלחת מנהיגות נוער של שותפות גליל מרכזי-מישיגן של הסוכנות היהודית, למחנה הקיץ "טאמרק" במישיגן.

השנה, לראשונה, בני הנוער שיוצאים למשלחת הצעירה התקבלו לתוכנית מנהיגות נוער, ובה עברו הכשרה של כארבעה חודשים עם תכנים מנהיגותיים והכנה לקראת הפעילות במחנה. הפעילות נועדה להגביר את החיבור ואת המעורבות החברתית בקהילות המקומיות ובקהילה היהודית בדטרויט. בני הנוער ישובו מהמשלחות לפעילותה של תוכנית מנהיגות הנוער שתמשך עד לסיום כיתה י"ב.

בנוסף למשלחת הצעירה, יצאה לדרך גם משלחת הנוער הבוגרת. 21 תלמידי כיתות י', י"א מתוכנית מנהיגות נוער, יצאו למסע של כחודשיים – בחודש הראשון יטיילו בארץ עם משלחת של כ-90 תלמידים מבתי הכנסת בדטרויט שהגיעו לביקור מולדת סביב ערכי יהדות, ציונות וישראליות. משם ימשיכו לחודש נוסף במחנה הקיץ "טאמרק" ויהיו חלק מתוכנית הנוער TLV של המחנה.

בני הנוער ישהו כחודש במחנה הקיץ עם ילדים אמריקאים בני גילם, וייהנו מפעילויות מים, אקסטרים, רכיבה על סוסים וכל מה שבן או בת נוער יכולים לחלום עליו. זו הפעם ה–20 שמשלחות הנוער יוצאות למחנה הקיץ "טאמרק", במימון ובסבסוד של הפדרציה היהודית בדטרויט ובהשתתפות של שלוש הרשויות המקומיות.

בטקס הפרידה המרגש מחברי המשלחת, נכחה מטעם עיריית נוף הגליל, מנהלת אגף החינוך, מינה קליין, שאמרה: "כולנו מתרגשים מאוד יחד עם התלמידים, מדובר בחוויה מעצימה שחושפת את בני הנוער לתרבויות אחרות, מחזקת את תחושת השייכות לארץ ומעשירה את עולם התכן שלהם בחויות שימשיכו ללוות אותם כל החיים".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.