שר החינוך יואב גלנט מודיע:

חתני פרס ישראל למפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה:

חתני פרס ישראל למפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה:

ד"ר יוסף צ'חנובר
יהודה משי זהב
▬▬▬▬▬▬▬▬

שר החינוך, יואב גלנט, מודיע היום (ג') כי חתני פרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה (תשפ"א) הם ד"ר יוסף צ'חנובר ויהודה משי זהב.

ועדת הפרס התכנסה בראשותו של מנהל המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, פרופ' יצחק קרייס, ובהשתתפות החברים: כלת פרס ישראל, גב' מרים פרץ, חתן פרס ישראל, מר ישעיהו (שייקה) לוי, תא"ל (במיל') יהודית גריסרו ורקטור אוניברסיטת בר-אילן לשעבר, פרופ' חיים טייטלבאום.

מר יהודה משי זהב

בנימוקיה למתן הפרס למר זהב ציינה הוועדה כי הפרס ניתן לו: "על תרומתו יוצאת הדופן הן לקידום הסיוע באירועי אסון והן על פועלו לחיזוק האחדות וקירוב לבבות בחברה הישראלית.
במשך שלושה עשורים עומד יהודה משי זהב בראש ארגון זק"א, שהפך לזרוע חיונית במאמצי חילוץ, הצלת חיים וזיהוי באירועי אסון בארץ ובעולם ומהווה דוגמה ומופת לרוח ההתנדבות בחברה הישראלית על כל גווניה.
יהודה משי זהב מקדיש את חייו לאחדות ישראל מתוך תחושת שליחות ואמונה אמיתית בצורך בבניית גשרים ובקיום שיח בין כל מגזרי החברה כמפתח לחיים משותפים במדינת ישראל".
*
יהודה משי זהב, יו"ר זק"א אמר: "בחודש רווי כאב ודמעות באבל המשולש והקשה שהונחת עלי, זלגו מעיני היום סוף סוף דמעות של שמחה עם הודעתו המשמחת של שר החינוך יואב גלנט על קבלת פרס ישראל.

בהמשך היום אעלה לקברם של הורי ז"ל לבשר להם את הבשורה המשמחת, ולגרום להם לרגעים של קורת רוח.

הפרס הוא לא רק שלי בלבד אלא של אלפי מתנדבי ומתנדבות זק"א בארץ ובעולם המוסרים נפשם בעזרה לזולת, בהצלת חיים ומתן כבוד המת.

אלפי מתנדבים המבינים שלכל אחד ואחת יש את המקום והאפשרות לתרום, להתנדב, לעזור ולסייע לזולת ללא הבדל דת גזע ומין. בהתנדבות למען אזרחי המדינה אנו מחברים בין כל הקצוות בעם.

אני מודה לשר החינוך יואב גלנט בכלל ולחברי הוועדה בפרט על ההחלטה המשמחת. רואה אני בפרס כמחויבות להגברת פעלים לקידוש השם, לקירוב לבבות, אהבת חינם, ואחדות עם ישראל, דאגה לזולת וערבות הדדית".

קרדיט צילום: עודד קרני לע״מ – גרגורי באדו לע״מ

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.