עיריית חיפה מעלה כוננות בפני סכנת שריפות בשל תנאי השרב שישררו בימים הקרובים

עיריית חיפה מעלה כוננות בפני סכנת שריפות בשל תנאי השרב שישררו בימים הקרובים

העירייה פונה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים ולהזמין באופן מיידי את לוחמי האש בכל מקרה בו הם נתקלים בתחילת התלקחות של אש

על-פי תחזית השירות המטאורולוגי, מחר (שני) וביום שלישי צפויים לשרור ברחבי הארץ, כמו גם בחיפה, תנאי שרב, אשר יכללו רוחות מזרחיות חזקות ותנאי יובש קיצוניים.

בהתאם לתחזית זו, העלה אגף הביטחון בעיריית חיפה, את דרגת הכוננות והמוכנות של יחידות העירייה לשריפות: רכב החפ"ק וכן המנ"מ העירוני (מרכז לניהול משברים) יעמדו החל ממחר בבוקר בכוננות ויהיו ערוכים להפעלה מיידית במידת הצורך. מאגרי המים של תאגיד "מי כרמל" מולאו עד למפלס העליון ביותר וניידות סיירת הביטחון ואגף הפיקוח יבצעו סיורים יזומים באזורי חורש ובשכונות הגובלות ביערות הכרמל. מצלמות האבטחה והמצלמות הטרמיות של העירייה כוונו אף הן לאזורים אלה, במטרה לאתר מוקדם ככל הניתן כל התפתחות של שריפה.

בנוסף לכך, הוגדרו מרכזי קליטה ומונו כוננים למקרה בו יתעורר צורך בפינוי תושבים ורועננו נוהלי החירום עם חברת "אגד" בנוגע לפינוי בתי אבות ומוסדות חינוך. במקביל בוצעו שיחות תיאום עם מאבטחי בתי-הספר וקציני הביטחון של "הטכניון" ו"אוניברסיטת חיפה", למקרה בו יידרש פינוי ממוסדות אלה.

העלאת הכוננות מתבצעת על בסיס הלקחים והמסקנות שהופקו על ידי העירייה בעקבות השריפה הגדולה והתרגילים המשותפים שנערכו עם גורמי החירום השונים.

עיריית חיפה חוזרת ופונה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, לגלות עירנות ולדווח למוקד כיבוי אש (102) או למוקד העירוני (106) על כל מקרה בו נתקלים בתחילתה של התלקחות אש.

קרדיט צילום ארכיון: דוברות עיריית חיפה

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.